ÚTERNÍ GLOSY 28.01.2014

Miroslava Macka
Budoucí ministryně práce a sociálních věcí Marksová -Tominová je členkou správní rady firmy „Místní sociální služby“, které Úřad práce vyplatil dotaci na projekt přeškolování nezaměstnaných na pečovatele o staré a nemocné.
Kontrola generálního ředitelství Úřadu práce ale prokázala, že záměr na přeškolování byl nesmyslný, projekt stopla a už vyplacených 20 milionů nařídila kvůli nesrovnalostem vrátit.
Firma je nyní v likvidaci.
Ze zprávy plynou dva závěry: jde o klasický příklad plýtvání s našimi penězi a klasický případ příživníka, přisátého na cecíky veřejných peněz.

Kontrola na ministerstvu životního prostředí:
Kontroloři také zjistili, že ministerstvo nakoupilo například 73 fotorámečků za 113 tisíc korun. Jejich cena se pohybovala od 592 korun do 14 760 korun za kus.
V době kontroly přitom sloužilo svému účelu jen šest z nich, 64 rámečků bylo ve skladě a tři se zaměstnancům ministerstva nepodařilo dohledat.
Dodávám: hlavně je škoda, že se nepodařilo dohledat soudruha zodpovědného za nákup, a to se zapíchnutými vidlemi v břichu…

Předpokládám, že Martin Veselovský trpěl při včerejším rozhovoru se staronovým předsedou Zelených Ondřejem Liškou stejně jako já, jen to jako profesionál na sobě téměř nedal znát…

Čechoameričan Daniel M. Zak na facebooku:
Největší řev po politické "slušnosti" a konci politických hajzlů pochází od těch, kterým stačí k samonasrání nedočtený titulek. Jenže právě kvůli nim je politika tak dryáčnická, zkratkovitá, emotivní, negativní a argumentačně prázdná.

Jarda Polanský na facebooku:
Takže když Kličko v sobotu sdělil davu, že by se měli uklidnit, vypískali ho a postříkali hasícím přístrojem. Polofašista (možná i celofašista) Ťahnybok vzápětí zařval, že boj bude pokračovat. K násilí, které začalo po období klidu někdy zhruba před týdnem a které vyvrcholilo oplakávanými mrtvolami, se přihlásila radikální formace Ťahnybokovy strany zvaná Pravý sektor (Psala Spencerová). Ministerstvo zemědělství obsadili jacísi Ťahnybokovi odpadlíci, které radši už dříve vyhodil ze strany. Krymský parlament vyhlásil, že "Obyvatelé Krymu nebudou žít v banderovské Ukrajině", doněcký guvernér vyzval k nastolení pořádku. V celé jedné polovině Ukrajiny je naprostý klid, ČT však hlásí, že "Protesty se šíří po celé Ukrajině". Ať žijí naše koncesionářské poplatky!
Dodávám: První obětí každého konfliktu je pravda…

Čtenář glos E. B. k tzv. solidární dani:
Na wikipedii jsem našel o solidaritě: Solidarita znamená dobrovolnou společenskou soudržnost, ochotu ke vzájemné pomoci a podpoře v rámci nějaké skupiny. Člověk je solidární s nějakou skupinou, pokud ji podporuje a její úspěchy i neúspěchy pociťuje jako vlastní.
Pak jsem kliknul na heslo daň a dozvěděl se:
Daň je zákonem určená povinná platba do rozpočtu autority, která je oprávněna ji vyhlásit. Vyznačuje se neúčelovostí a neekvivalentností, tzn. ukládá se jako jednostranná povinnost bez nároku plátce na plnění ze strany vyhlašující autority.


Petr Štěpánek na facebooku:
Také jste si všimli toho, jak jsou ty veřejnoprávní kurvičky natěšené, že se v Soči něco stane? Oni vlastně těm musulmanskejm teroristům tak trochu fandí.