STŘEDEČNÍ GLOSY 15.01.2014

Miroslava Macka
Poslanec ANO Pavel Čihák za sebou zanechal po svém hospodaření s penězi daňových poplatníků ve Středočeském kraji (po boku Davida Ratha) pěknou spoušť, jak zjistil nedávný audit. Neměl by o tom poslanec ANO (a bývalý novinář) Martin Komárek něco jedovatého napsat a další poslanec ANO Andrej Babiš to otisknout ve svých denících?

Čekám, kdy vystoupí Zdeněk Svěrák a podpoří nějakou tou podpisovou akcí Věru Čáslavskou, neochotnou sdílet na Hradě negativní energii prýštící se Zemana. Přitom tam zůstaly židle a lampy po Bořkovi Šípkovi, takže pozitivní energie tam musí být habaděj!

Rasismus bývá často jen pouhý pud sebezáchovy.

Sobotkova vláda je třináctá v pořadí. Pak nemá být člověk pověrčivý!

Politici jsou všude stejní. Takto obkecává jednoduchý problém dánský ministr financí Bjarne Corydon:
Náš sociální stát bude postupně optimalizován, aby mohl fungovat za podmínek globalizace a světové konkurence.

Vykládat nyní v USA něco o globálním oteplování, to chce odvahu. Ta je ovšem velmi dotovaná…

Přítel Tomáš Haas:
Pane bože, teď poslouchám Kubu na Hyde Parku. Všichni jsou špatní, propad ODS je vinou Topolánka, Římana, Doktora, Zahradila, Kožušníka, jen Kuba je perfektní, neudělal jedinou chybu, já... já... já...

Dr. Petr Zenkl v roce 1934, kdy byl ředitelem Ústřední sociální pojišťovny:
Je nezbytně třeba ze všech sil se bránit hromadnému, šablonovitému podporářství, a to nejen z důvodu hospodárnosti, ale zejména také pro nebezpečí mravných a rozumových důsledků, které mohou vzejít, trvají-li takové rozsáhlé akce příliš dlouho. Nepromyšlené podpory mohou mnohdy více uškodit než prospět a mohou zviklat lidskou důstojnost i u dospělých, a což teprve u mladých! Je ovšem nutno pomáhat, aleje třeba volit cesty, kdy podporovaný, ať dělník dlátem nebo perem, nedostává pomoc zadarmo, bez náhrady, bez práce a bez vnitřního uspokojení.

Opsáno z facebooku:
Spousta občanů trvá na tom, že tzv. neviditelná ruka trhu u nás způsobila v devadesátých letech problémy, se kterými se musíme potýkat dodnes. Rád bych těm občanům sdělil krutou pravdu: Skutečná neviditelná ruka trhu nejen u nás, ale ani v EU, ještě nikdy nepůsobila.