ÚTERNÍ GLOSY 14.01.2014

Miroslava Macka
A tak se opět mediálně zprava zleva řeší policejní zásah proti ujíždějícímu řidiči včetně střelby. Řeší se ovšem, jak je u nás zvykem, následek a nikoliv příčina. Zadržený řidič měl totiž v rejstříku trestů 19 záznamů o majetkových a drogových deliktech, včetně zákazu řízení automobilu. Kdyby se vždy řádně řešila příčina, byl by tento muž na dlouhá a dlouhá léta coby recidivista ve vězení nebo ještě lépe v pracovním táboře. Honička by tak vůbec nenastala…

Facebooková reakce na průzkum, ve kterém se stal Tomio Okamura nejdůvěryhodnějším českým politikem:
Je už konečně třeba zavést trestní a hmotnou zodpovědnost voličů za jejich volbu a samozřejmě jejich odvolatelnost. Dokud bude mít volič pocit, že bude za čtyři roky voličem automaticky znova, nic se nezmění!
Dodávám: Už před léty jsem přišel s návrhem virtuálně rozdělit tento stát na dva, což dnešní technologie bez problému umožňují: v jednom by žili virtuálně ti, kteří chtějí paternalistický stát a spoustu přerozdělování, ve druhém ti, kteří se chtějí o sebe a svoje blízké co nejvíce postarat sami a přerozdělovací solidaritu cítí jen s těmi skutečně potřebnými. Dvě vlády, dva parlamenty, dvojí zákonodárství, dvojí měna, dvojí rozpočet, dvojí identifikační průkazy atd. Jinak řečeno, rád bych bydlel tam, kde jsem se narodil a kde se cítím doma, ale ne s vládou a v poměrech, které mi určuje nevzdělaný a lehce zblbnutelný dav ...
Druhou možností je zachovat volební právo všem, ale lidem, kteří do rozpočtu přispívají více, než z něj dostávají, přidělit hlas navíc.

Čtenářka glos V. S. napsala:
Tohle je opravdu výrok dne:
"Domnívám se, že hlava státu by se měla podobných trapností a hulvátství vyvarovat. Karel Schwarzenberg je jednou z mála morálních autorit na naší politické scéně a stále je také předsedou nejsilnější opoziční strany."
Já fakt nevím, ale pořád si ještě pamatuju tu osprostlou "slečnu", se kterou se Karel Schwarzenberg producíruje. A takhle já si katolíka, člena Řádu zlatého rouna, ženatého muže a "morální autoritu" prostě nepředstavuju. S prominutím, ti se s laciným kurvičkama netahají. Aneb: Ať žije pokrytectví.