STŘEDEČNÍ GLOSY 8.01.2014

Miroslava Macka
Milan Chovanec, kandidát na ministra vnitra, vystudoval během devíti měsíců právnickou fakultu v Plzni...bezostyšnost některých lidí je neuvěřitelná.
Kandidát na ministra zdravotnictví Svatopluk Němeček se zase může pochlubit světovým rekordem: zakoupil pro ostravskou fakultní nemocnici nejdražší gama nůž na světě…samozřejmě, že bez provize.
Myslím, že prezident Zeman tu squadru odborníků může bez obav jmenovat a posléze napsat pokračování svých pamětí, tentokrát pod názvem „Jak už jsem docela zblbnul v politice“...

"Stručně řečeno - o tom, kdo bude ve vládě sociální demokracie, rozhodují sociální demokraté," řekl ovšem Zeman po schůzce s prezidentem Havlem v roce 1998.

Státní zástupce vydává šustění papíru a Kottovo počítání zachycené odposlechem za počítání bankovek, což Kott vehementně popírá. Pokud mu věříte, vyplývá z toho jediné: prostě ty miliony nalezené u něj ve spižírně nepřepočítával…

Evropská zahraniční služba, založená v roce 2010 a vedená baronkou Ashtonovou, zaměstnává nyní více než 3400 lidí ve 140 státech světa a utrácí ročně téměř 14 miliard korun. Půl tisíce úředníků této zcela zbytečné služby má vyšší plat než britský ministerský předseda, tedy pět milionů korun. Bez komentáře, neboť bez vulgárních slov se napsat nedá.

Opsáno z facebooku:
Služební zákon, jehož přijetí se nyní urychluje, má odstranit stav, kdy se lidé ve výkonných funkcích státního aparátu mění po volbách společně s těmi, kdo v nich uspějí. Prý zamezí trafikaření a zajistí kontinuitu při správě státu.
Výsledkem ovšem bude, že si současná koalice obsadí svými lidmi pozice ve státní správě, a tyto lidi nepůjde po příštích volbách vyměnit.
Není divu, že socialisté v EU na tomto zákonu tak lpí a vyhrožují nám zaražením dotací a sankcemi za jeho nepřijetí.

Potenciální premiér Sobotka vymyslel, že pokud by se objevily komplikace se jmenováním ministrů, klidně některé své kolegy na ministerských postech sám zastoupí. Mohla by tak nastat zajímavá situace, kdy premiér Sobotka vede zasedání vlády tvořené Sobotkou, Sobotkou, Sobotkou, Sobotkou, Sobotkou, Sobotkou, Sobotkou, Sobotkou, Sobotkou, Sobotkou, Sobotkou, Sobotkou, Sobotkou, Sobotkou, Sobotkou, Sobotkou, Sobotkou, Sobotkou. A Sobotkou.