PONDĚLNÍ GLOSY 16.12.2013

Miroslava Macka
Contradictio in adiecto hned na začátku koaliční smlouvy:
"Smluvní strany povedou Českou republiku na základě sociálně a ekologicky orientovaného tržního hospodářství k prosperitě..."

Které děje vyjádřené následnými symboly ovlivní náš budoucí život víc? Čínský nefritový králík na Měsíci nebo slovensko - český Andrej Babiš ve vládě? Tipněte si!

„Když si představím, jak těžce se dneska v této zemi žije mnoha lidem a bojuje se takříkajíc o denní chleba, jak státní správa brečí, a v mnoha případech oprávněně, že není na řadu věcí. Tak mě to zaráží a považuji to za velmi neprofesionální přístup“, prohlásil před pěti měsíci Jiří Rusnok na adresu Nečasovy vlády, když se dozvěděl o prosincových odměnách úředníkům.
Ministři Rusnokova kabinetu v demisi nadělili svým podřízeným vánoční dárek. K platu jim na konci roku pošlou odměny v celkové výši téměř 180 milionů korun, zní čerstvá zpráva...

Zajímavá čísla: ekonomicky aktivních osob je v ČR 5,100.000, bez zaměstnání je z nich však momentálně kol půl milionu, počet skutečně ekonomicky činných je 4,580.000. Osob ekonomicky neaktivních (děti, žáci, studenti, nepracující důchodci, atd.) je 4,800.000.

Pavel Šafr:
Tak mě teď při četbě Josefa Pekaře došlo, že tradice "boje s korupcí" je u nás opravdu hluboká. Jan Žižka z Trocnova tak důkladně "opravoval" morálku společnosti, že přitom rozvrátil veškerý právní řád, pozabíjel mnoho nevinných lidí a způsobil naší zemi celoevropskou ostudu. Po jeho posvátném boji proti církevní korupci se české země, do té doby slavná a vážená část univerzální říše, dlouho nevzpamatovaly. Češi prudce oscilují mezi ignorantstvím a fanatismem. Ode zdi ke zdi. A nemohou se trefit do racionálního a umírněného řešení, které by jedině mohlo vést ke společenskému pokroku a ke stabilitě. Dnešní oficiální státní ideologií je opět radikální očista a boj s korupcí. Pod tímto heslem bude napácháno ještě mnoho svinstva. Za potlesku větší části novinářské obce.

Komentátor Bohumil Pečinka:
"Současně z prvních schůzí sněmovny je patrné, že na parlamentní úrovni funguje ještě jedna neviditelná koalice stran, které mají k sobě lidsky i politicky velmi blízko – ANO, KSČM, Úsvit a menší část ČSSD"

Přítel O. V. napsal:
"Není-li nezbytné něco měnit, je nezbytné to neměnit". Jedna ze základních konzervativních moudrostí. Doporučuji všem osvíceným ústavním kutilům pracně vymýšlejících nové zaručeně spravedlivé volební systémy vhodné pro Českou republiku se nad ní na chvíli zamyslet. Ať již se jedná o jurodivé nápady pana Janečka, či bláznivé výstřelky internetových tlachalů, skrývají v sobě rousseauovskou vševědoucnost francouzských "philosphes", která vedla k Francouzské revoluci, s jejímiž důsledky zápasíme dodnes.

Z diskuse na facebooku:
Koalice chce dosáhnout potravinové soběstačnosti. To tam určitě propašoval ANOFert.
To bude asi nějaký překlep či nedopatření. Kdyby to tam pašoval ANOfert, tak by přece nepsali o potravinách...