STŘEDEČNÍ GLOSY 11.12.2013

Miroslava Macka
Podivuhodně okomentoval čerstvý poslanec za hnutí ANO Martin Komárek fakt, že v době hlasování poslanecké sněmovny o rozpočtu si odjel s přítelkyní na dovolenou do Španělska, ačkoliv měl na předvolebních billboardech heslo: Nejsme jako politici. Makáme.
Prý příště peníze za dovolenou raději nechá propadnout, jen aby z něj novináři nedělali blba.
Jenže o to se zasloužil zcela sám…

Vznikající vládní koalice se shodla na vyšších penzích, přísnějším metru na živnostníky a nižší sazbě DPH na dětské pleny, knihy a léky. Jedno jediné opatření, které by otevřelo nebyrokratický prostor pro podnikavost a pracovitost lidí (což je jediný zdroj bohatství národa) široko daleko žádné.

Zdá se, že intervence ČNB v neprospěch koruny vznikla na základě hlasování členů bankovní rady v poměru 4 :3, tedy nejtěsnějším možném. Což má též vysokou vypovídací hodnotu o přesvědčivé kvalitě tohoto rozhodnutí.

Přítel O. V.:
Není mým zvykem udělovat knížecí rady. Přesto si troufnu nabídnout politické straně ODS ku zvážení jednu maličkost. Mají-li být , podle mého příliš halasně proklamované, "zásadní změny" alespoň částečně věrohodně působící, neměly by záběry do auditoria významných setkání pořádaných touto stranou vypadat jako reportáže ze srazu klubu Přátel italské opery (těm, kdo viděli legendární film Někdo to rád horké, je jasno, ostatním doporučuji shlédnout). A potom jedno přísloví, a to..., které praví, že "starého psa novým kouskům nenaučíš". Jinými slovy, "nové vedení" v čele s velmi sympatickým a zajisté vzdělaným panem profesorem, nicméně obklopeným tradičními tvářemi - spolutvůrci nevídané havárie této kdysi nejsilnější politické strany - na mě jako na voliče ( a jednoho z "otců zakladatelů") této strany, působit věrohodně prostě nebude. A jsem si docela jist tím, že nebudu sám.

Čtenář glos A. č. si položil logickou otázku. Žádného reportéra kupodivu nenapadla:
V poslední době dávají media panu Rathovi hodně prostoru ke své obhajobě v případu milionů v krabici od vína.
Opakovaně uvádí, že o penězích nevěděl a v dobré víře převzal dárek - víno. Nastává otázka: proč tedy tyto lidi již nežaloval pro podvod , když mu svým činem způsobili tolik problémů a značnou újmu na jeho cti ? Údajně, dle jeho vyjádření, mohli odběhnout nepozorovaně do sklepa a obsah krabice dodatečně vyměnit.

Opsáno z facebooku:
V ČSSD všichni stojí za Sobotkou. S dýkou v ruce…