ÚTERNÍ GLOSY 26.11.2013

Miroslava Macka
Ještě pár dnů sestavování vlády a dozvíme se, že žádná StB neexistovala…

Podnikatel Luděk Sekyra, podporovatel KDU – ČSL, v rozhovoru pro časopis Týden pravil: Evidentně končí éra, kdy v zemi vládla lobbistická klika.
Nelze s ním nesouhlasit: k čemu lobbisté, když jsou podnikatelé a jimi placení zaměstnanci přímo v politice.

Už dlouho jsem se tak hořce nepobavil, jako při rozhovoru Radiožurnálu s novou šéfredaktorkou MF Dnes Sabinou Slonkovou, jenž shrnutě vyzněl: tyto noviny budou informovat o všem objektivně a na politické a ekonomické zájmy Komplexně Geniálního Babiše nebudou brát zřetel.

Nechápu novinářský údiv nad vítězstvím protiromského aktivisty Mariana Kotleby ve druhém kole župních voleb v banskobystrickém kraji. Vždyť k vysvětlení přece stačí následující údaj: jde o kraj s největší cikánskou menšinou.

Velmi souhlasím s Ondřejem Neffem:
Poslanci zvednou ruku a všichni platíme na elektřinu o deset, patnáct, dvacet procent víc jen proto, aby bylo pár fanatiků spokojeno a pár miliardářů vydělalo. Pak ČNB znehodnotí korunu, protože existuje jedna – ne všemi přijímaná – teorie o blahodárnosti dvouprocentní inflace a zhoubnosti deflace.
Ano, s takovým státem je opravdu velmi těžké se ztotožnit a to, čemu se říká vlastenectví, prodělává těžkou zkoušku...

Pavel Hasenkopf na adresu ČNB:
Já si taky nepodloženě zaspekuluji: Za měnovou intervencí není žádný Kellnerův obchod ani osobní obohacení se členů ČNB, ale docela obyčejná odtrženost od reality, hraní si s grafy a špatný výběr členů bankovní rady ČNB bývalým prezidentem.

Čtenář glos Z. H. mi napsal:
Tak nám Europarlament rozhodl, že firmy budou mít povinně ve vedení 40 % žen a basta! Zapomněli však holenkové, že cca před týdnem rozhodl německý ústavní soud, že je základním a nezadatelným lidským právem každého občana si zcela svobodně, bez ohledu na biologickou realitu, rozhodnout, jakého je pohlaví, a to nejen muž nebo žena, ale i pohlaví neurčité nebo hermafroditní. Takže nic nebrání např. padesátiletému ženáči se dvěma dětma, kterému hrozí vyhazov z vedení proto, že je muž, využít svého nezadatelného lidského práva a ... Že je to celé absurdita na absurditu? Je, ale co dne s v EU není.

Laďa Větvička:
Kdysik davno, v třicatych rokach, zme byli hrdi na to, že jakysik švec ze Zlina měl pobočky v Jugošce, v Rajchu, v Angliji, Indyji, Franciji, Ameryce, Africe a kdovi kaj ještě. Každemu bylo jasne, že ty pobočky nesu žadne mistni firmy. To byly pobočky naši, moravske mateřske společnosti.
Dneska si myslime a ta novinařska a politycka banda nas přesvědčuje, že "naš" prumysl je vykonny, moderni a cely svět čeka enem na to, až z českych fabrik vypadnu jakesik vyrobky, na kere svět čeka.
Hovno.
Pilsner Urquell je africka pobočka. Česka spořka je rakuska pobočka. Škoda Auto je německa pobočka. NHKG je indycka pobočka. Vitkovice Steel je ruska pobočka. Staropramen je kanadska pobočka. Zetor je slovenska pobočka. Tabakovy prumysl Kutna Hora je americka pobočka. Orion je švycarska pobočka. Mora je italska pobočka. OKD su holandska pobočka.
Pokračovat možete sami...

Opsáno z facebooku:
Sobotka má šanci morálně pokořit církev! Stačí, když se ČSSD vzdá zrestituovaného Lidového domu a peněz, které dostává od státu.