ČTVRTEČNÍ GLOSY 21.11.2013

Miroslava Macka
Při sledování všech podivností kolem pražského tunelu Blanka za desítky miliard korun - naposledy tvrzení současného pražského primátora Hudečka, že smlouva s Metrostavem je od prvopočátku neplatná - nabývám dojmu, že jde o experiment mimozemšťanů, kteří si vybrali obyvatele České republiky a hlavně Prahy, aby na nich vyzkoušeli, co vše si nechají líbit, než se pustí do třetí pražské defenestrace, při níž vyházejí všechny minulé i dnešní radní z oken.

Právník Pavel Hasenkopf k vraždě Romana Housky:
Nechápu, proč tak složitě. Vždyť stačilo pozvat ho do Sněmovny a tam by ho nějaký poslanec zastřelil v rámci svého politického projevu a nemusel by se pak vůbec skrývat. Ale ještě není vše ztraceno ... pořád se ještě může přiznat nějaký poslanec, že ho zastřelil v rámci přípravy na projev, ergo vražda a projev tvoří, ve smyslu usnesení Nejvyššího soudu v kauze Tluchoř, jeden celek, a na vraždu se tudíž vztahuje imunita ...

Čtenář glos P. R. mi přeposlal reakci člena ČNB na včera publikovaný mail, který spekuloval o propojení intervence proti koruně a nákupu O2 Kellnerem:
"To je blábol od počátku do konce. Pisatel kromě veřejně známých technických detailů transakce kyslíků (transakce v eurech, část splatná až později a zamyšlení se jak to ten Kellner asi financoval z různých aktivit většinově mimo ČR a tedy nekorunových) nepostřehl ani to, že bankovní řada ČNB hlasovala 7.11.2013 již potřetí o intervencích (předtím 1.8. a 26.9.)."

Čtenář glos T. V. mi napsal:
Všichni řeší a nechápou, co provedla ČNB a proč to provedla proč zrovna teď. Těm lžím od guvernéra a jeho bankéřů nevěří vůbec nikdo, jsou tak směšné a nesmyslné, že by to snad normálně bylo na pana Chocholouška.
Osobně jsem hluboce přesvědčen, že pravda je jako vždy prostá a jednoduchá. ČNB vytiskla z ničeho obrovitou spoustu peněz, za ty nakoupili Eura, která jim v nějaké podobě leží v sejfech. Tím se zvýšilo jmění banky, navíc se jim skokově zhodnotily i stávající devizové rezervy … a tak si bankéři mohou rozdat patřičné milionové bonusy a odměny. A načasování? No přece budou vánoce a to se nějaký ten milionek navíc hodí. Že tím vším okradli 10 milionů lidí? To je jim fuk….

Návrh na nový billboard ČSSD:
Nejsme jako ODS, my své kmotry opravdu likvidujeme!