STŘEDEČNÍ GLOSY 20.11.2013

Miroslava Macka
Nic tak dobře ve zkratce nevystihuje stav současné české společnosti, jako titulek pod fotografií zastřeleného severočeského šíbra Romana Housky a jeho družky, hejtmanky Jany Vaňhové, v dnešních Lidovkách: První pár severních Čech. Uf!

Vítězslav Jandák:
Lidé se nemají zabíjet, i když jsou to spolustraníci…
Novináři se pak předhánějí ve spekulacích, zda u Housky šlo o vraždu politickou nebo obchodní. Což je nesmysl: jeho kšefty byly s politikou natolik provázané, že šlo logicky o vraždu obchodně – politickou nebo politicko – obchodní, chcete-li.

Už se těším, až se nová šéfredaktorka MFDnes, investigativní novinářka Sabina Slonková, pustí do vyšetřování kauz Andreje Babiše.

Co všechno si lidé nevymyslí! Tohle mi přišlo včera mailem:
5.11.podepsal Kellner dohodu se Španěly o koupi O2 za 64 miliard Kč- platba měla proběhnout v Kč, Španělé jí dali přednost před Eurem pro její stabilitu. 7.11. devalvovala ČNB Kč o 5 %, 8.11. proběhla směna Kellnerových Eur na Kč, dostal za ně o 5% víc- zisk 3,6 miliard se dělí na 2,5 miliardy pro Kellnera a miliarda pro členy rady ČNB, co hlasovali pro oslabení koruny. Víc v tom není, další kroky ČNB budou následovat, až bude zase probíhat podobný obchod desetiletí.....

Podíl nesplácených úvěrů u španělských bank se v září zvýšil na 12,7%, a to ze srpnových 12,1%. Celková suma špatných úvěrů činí 167,7 miliardy eur, přičemž celkový počet nových úvěrů klesá.
Další důvod, aby nám ekonomové a politici EU tvrdili, že krize je za námi…

Pražský dopravní podnik zřejmě skončí letos se ztrátou 360 milionů korun, a to přes miliardové dotace. Přitom má neuvěřitelný vnitřní dluh: jen na nezbytné investice mu v příštím roce bude chybět 7,6 miliardy korun.
Ovšem zadarmo v Praze jezdí děti do 15 let a senioři již od 65 let… A když k tomu připočtete všechny ty známé a dosud neznámé tunely, zákonitě to skončí průšvihem, který ovšem zaplatíme my všichni…