STŘEDEČNÍ GLOSY 13.11.2013

Miroslava Macka
Nechápu to rozhořčení nad urážlivými výroky prezidenta Zemana. Vždyť urazit mne přece může jen člověk, kterého si vážím.

Vzhůru ke šťastným zítřkům:
Evropská investiční banka poskytne Řecku 550 milionů eur. Peníze by měly pomoci při tvorbě nových pracovních míst. Finanční prostředky nejsou součástí mezinárodní pomoci.
Předseda Evropské komise José Barroso varoval Švýcarsko před omezováním přístupu cizinců na tamní trh práce. Zdůraznil, že volný pohyb osob je jednou z podmínek přístupu Švýcarska na vnitřní trh EU.
Vyjednavači členských zemí EU a Evropského parlamentu se dohodli na podobě rozpočtu unie pro rok 2014. Kompromisní výše rozpočtu v platbách dosahuje 135,5 miliardy eur, v závazcích 142,6 miliardy eur.

Čtenářka glos O. P. mi napsala:
Reaguji na vaši úterní glosu. Jsme podlahářská firma, materiály se kterými pracujeme se dováží z Německa, Francie, Belgie a Nizozemí. mezičlánkem jsou velkoobchody, které je dovážejí a distribuují nám malým odběratelům. Již včera, 11.11. došlo od jednoho z nich avízo o zdražení, hned od 18.11. Pěkně za tepla.
Výsledkem bude to, že lidé budou do bydlení investovat ještě méně a nebo se budou poohlížet po co nejlevnějším materiálu. Práci jsme nezdražili už 4 roky, neúčtujeme dopravu, tedy neustále snižujeme zisk. Neustálý pokles ve stavebnictví je znát, velké stavební firmy nemají státní zakázky, derou se tady i k těm malým, za 1-2 milióny, kterými dříve pohrdali. Tím pádem končí malé firmy, u kterých jsme měli šanci dělat subdodávku.
Věřme, že bude lépe.