ČTVRTEČNÍ GLOSY 7.11.2013

Miroslava Macka
Jak to napsat a nedopustit se urážky soudní stolice?
Prostořekost někdejšího ministra školství Josefa Dobeše přijde ministerstvo školství na 100.000.- korun. Ty spolu s omluvou vysoudil Autoklub ČR, který se ohradil proti Dobešovu tvrzení, že sdružení nakládá neprůhledně s financemi na motocyklový sport a nedostatečně pečuje o mladé talenty. Pražský městský soud ve středu rozhodl, že odpovědnost za výroky někdejšího ministra má stát!
Stát ovšem žádné peníze mimo ty, které nám sebere z kapes, nemá. Takže soud fakticky rozhodl, že za Dobešovy výroky mohou všichni daňoví poplatníci, včetně té ohromné většiny, která rozhodně nevolila Věci Veřejné, za které se Dobeš stal ministrem.
Spravedlivý rozsudek? To spíš součást psychiatrické diagnózy…

Ještěže Václav Klaus nestudoval medicínu, jako diagnostik by totiž zcela propadl. Předvolební spojení pravicových sil pod jeho taktovkou prý ztroskotalo na neochotě šéfa Svobodných Petra Macha do takového projektu vstoupit. Petr Mach se ovšem vyjádřil jasně: "Spojení Strany svobodných občanů s jakýmikoliv projekty, které kdy v minulosti organizovala paní Bobošíková, nepřipadalo a nepřipadá v úvahu. Proč? Protože styl i politické přesvědčení Svobodných a pojetí politiky paní Bobošíkové jsou jako nebe a dudy."
Jak zní tedy správná diagnóza? Předvolební spojení pravicových sil pod taktovkou Václava Klause ztroskotalo na tom, že považoval Janu Bobošíkovou za pravicovou političku, ačkoliv není ani pravicová ani levicová, ale chorobně ambiciózně amébovitá.

Od přítele Tomáše Haase:
Kanadská pacifistka napsala kanadským úřadům a stěžovala si na zacházení s teroristy zatčenými v Afghánistánu. Ministr obrany jí odpověděl:
Vážená občanko,
Děkuji za Váš dopis, ve kterém vyjadřujete starost o to, jak zacházíme s teroristy Talibanu a Al Kájdy, kteří jsou v rukou kanadské armády.
Zabýváme se stížnostmi, které dostáváme od občanů, jako jste Vy, a vytvořili jsme nový pacifistický a integrační program pro teroristy.
V souladu s tímto programem jsme se rozhodli vybrat jednoho teroristu a umístit ho do Vaší rodiny.
Příští pondělí budete mít ve svém domě pana Alí Mohameda Amé Ben Mahmuda (můžete mu říkat jednoduše Amé). Očekávám, že ho dobře přijmete a budete o něj pečovat tak, jak jste vyžadovala ve svém protestním dopise. Je pravděpodobné, že si budete muset najít nějaké pomocníky pro tuto misi.
Naše oddělení u Vás každý týden provede kontrolu, abychom ověřili, že stále máte na mysli principy dobrého zacházení, které jste vyžadovala ve Vašem dopisu. Musím Vás upozornit, že Amé je extrémně nebezpečný psychopat, ale věříme, že s vnímavostí, kterou jste prokázala ve Vašem dopisu, se Vám podaří překonat tuto obtíž. Připomínáme, že Váš host se jeví extrémně efektivní v boji muže proti muži, že umí zabíjet tužkou nebo nůžkami na nehty. Kromě toho je Amé expert ve výrobě výbušnin z věcí, které se vyskytují běžně v domácnostech. Proto prosím mějte pod kontrolou tyto věci, i když – podle Vašeho názoru – dejte pozor, abyste se tím snad nějak nedotkla či neurazila pana Amého. Terorista se nebude s Vámi a s Vašimi dcerami chtít příliš bavit nebo nějak spojit (s výjimkou sexuálního spojení), jelikož on považuje ženy za prosté předměty. Toto je velmi citlivý aspekt, protože u něj byly pozorovány násilné tendence k ženám, které nedodržují islámská pravidla oblékání, takže věřím, že Vám nebude vadit nosit burku. Tím zvýšíte respekt ke kultuře a víře, který jste zmínila ve svém dopise.
Ještě jednou Vám děkuji za Váš zájem a obavu, vážíme si osob, jako jste Vy, a budeme informovat naše spoluobčany o Vaší spolupráci.
Hodně štěstí…

Opsáno z facebooku:
V této zemi byl úspěch a zisk vždy větším zločinem, než krádež nebo kolaborace.

Čeština je skvělý jazyk:
Pijan dvojlaločný (Bimbo biloba)…