ČTVRTEČNÍ GLOSY 24.10.2013

Miroslava Macka
Babiš je čestný člověk a věřím mu víc než svazkům, které na něj vedla StB, prohlásil bývalý novinář a dnešní Babišův zaměstnanec ve funkci kandidáta do sněmovny Martin Komárek.
Pokud se Babiš ještě více práskne přes kapsu, tak se můžeme nadít, že výše zmíněná presstitutka napíše, že šlo o jednoho z největších disidentů…

Liga lidských práv sepsala problémy, kterým by se měla věnovat příští vláda, neboť u nás sílí protiromské nálady a stav lidských práv se u nás zhoršuje. Pročetl jsem celý text a mohu konstatovat, že je zcela typický. Ani jedno jediné slovíčko o povinnostech, které se k těm halasně chráněným právům zákonitě váží.
Přitom právě v tom je zakopaný pes. Ach, jo…

Americké tajné služby měly napíchnutý i mobilní telefon kancléřky Merkelové. Zřejmě zachytil nějaký speciální program v éteru slova „verflucht Obama“ a nastavil odposlech. Ale ne, při takovém nastavení by se počítač nutně zas chvíli zahltil…

Čtenář glos M. N. mi napsal k jedné včerejší glose:
Tak přesně stejný TV spot ve zprávách mne omráčil taky. A víte co je nejhorší? Že nikdo z TV reportérů tuhle nehoráznost nijak nekomentoval a nepoložil alespoň otázku, proč by to měl ten stát dělat? Takhle to vyvolává dojem, že veřejnoprávní televize má stejný názor! Ale asi to nebude jenom dojem, ale fakt...

Čtenář glos P. H. k témuž:
Včera jsem se úplně stejně rozčiloval nad slovy mladého otce rodiny, kterému se nelíbí, že mu stát nepomohl k udržení jeho dobré životní úrovně. Plně souhlasím s tím, že to vyjádření je úplně mimo. Zároveň si myslím, že je to vina i reportérky, která tu reportáž připravovala. Dostala prostě úkol najít mladou rodinu jak z reklamy na prací prášek, která si bude stěžovat na svůj těžký úděl. Úplně se mi totiž vybavila jiná reportáž stejné televize, kterou jsem před nedávnem viděl. V té reportáži vystupovala shodou okolností sousedka z naší ulice - mají rodinný dům, 3 děti (z toho 2 chodí do soukromé školy), evidentně se jim vede dobře (což ji samozřejmě přeji) jelikož otec rodiny pracuje v zahraničí. Což samozřejmě znamená, že není často doma. A téma reportáže? Těžký život osamělých matek s dětmi a jak na ně ten náš stát kašle.

Čtenář glos S. K. mi napsal:
Ve spojených státech zvítězila demokracie nad republikou a otcové zakladatelé se musí v hrobě obracet.
Demokracie jako systém prosazování něčeho je stejně zrůdný jako každá jiná diktatura. Neplatí pro ni žádný psaný či nepsaný zákon - je to jako hlasování dvou vlků proti jednomu jehněti o tom, co bude k večeři, - kde rozhodnutí většiny prostě vítězí.
Republika zakotvuje systém nepřekročitelných hranic - ústavu - díky kterým jsou si lidé před zákonem rovni a člověku nemůže být způsobena újma na životě nebo majetku. Tvrdím, že republika v USA byla zlomena (a byla lámána již dlouho). Lidé ztratili ponětí o významu pojmů svoboda, republika a demokracie - a budou muset opakovat chyby našich předků. Tolik lidí je na státním přerozdělování závislých, že ani cesty zpět. Opět půjde jen o to, kdo koho více okrade - jako již v historii tolikrát. Za tisíciletí vývoje jsme se nedostali o moc vpřed - stále nechápeme nebo nechceme chápat roli státu a hodnotu svobody.

Čtenářka glos H. S. mi napsala:
Již 21 let žiji v Nizozemsku. Lidé v této dříve svobodné zemi se zbláznili. Tedy ne všichni.
Blíží se prosinec. Do Nizozemska přijíždí každoročně Mikuláš na lodi se svým bílým koněm ze Španělska a má se sebou černé Petry, mouřeníny, pomocníky. Jsou veselí, rozdávají perníčky a rozdávají dětem komínem dárečky. Někteří příslušníci národnostních menšin se vzbouřili, že je to diskriminující neb černoši jsou takto vyobrazeni ponižujícím způsobem. Dohnali to tak daleko, že se tím zabývá politika nejen na národní úrovni, dokonce se tento problém řeší v OSN ! Vedoucí komise, která se touto diskriminací v OSN zabývá, je paní Verene Shepherd. Tato paní dnes došla se svou komisí po šetření černých Petrů k závěru, že Nizozemsko diskriminuje a doporučuje Nizozemsku zákaz tohoto svátku!
Tolik čtenářka glos paní H. S. Dodávám k tomu: tak tady máte další z nesčíslných důkazů, že euroatlantická civilizace jde vlastní slabostí do háje…