ÚTERNÍ GLOSY 22.10.2013

Miroslava Macka
David Černý nainstaloval do člunu na Vltavě fialový vztyčený prostředníček a namířil jej na pražský Hrad, což okomentoval sms zprávou Mladé Frontě Dnes: "Je to normální fakáč těm zmrdům komunistickejm zasranejm na Hradě."
Moc by mě zajímal názor Karla Schwarzenberga na tyto projevy jeho aktivního podporovatele v prezidentské kampani, když tehdy prohlásil: Stojím o podporu čestných a slušných lidí.
Naštěstí je Pražský Hrad natolik silným symbolem české státnosti, že dozajista přežije i Zemanovo občas trapné prezidentování, stejně tak jako Černého trapné hmotné i slovní projevy.
Navíc: Černý bojuje vztyčeným prostředníčkem proti Zemanovi, ale StBák Babiš ho nechává klidným. Asi ten prostředníček nechal vyrobit za peníze, které nedávno dostal od Babiše za klikající červený autobus.

Dostal jsem osobní dopis od Bohuslava Sobotky, předsedy a volebního lídra ČSSD, adresovaný „pro všechny, kteří chtějí, aby náš stát dobře fungoval.“
Ze znění adresy jsem usoudil, že mne bude soudruh Sobotka přesvědčovat, abych jej a jeho stranu v žádném případě nevolil, neboť za vlád ČSSD stát nejen, že dobře nefungoval, ale vesele žil na dluh, ač ekonomika prosperovala. Také ty ukradené miliardy z MUS, které skončily ve Švýcarsku, tam doputovaly zásluhou jeho a jeho soudruhů.
S drzostí socialistům vlastní však po mně chce, abych přispěl ke „skutečně silnému mandátu“ jeho strany!
Ani omylem!

Socialista Sobotka ke zdravotnictví:
Já se domnívám, že na straně pacienta regulace efektivní být nemůže prostě proto, že pacient je vydán logicky napospas odbornému doporučení svého lékaře.
Dodávám: možná by už měl konečně vypadnout z té sněmovny a trochu se porozhlédnout po světě a dovzdělat se, abychom si nemuseli říkat: To je ale…Sobotka!

Čtenář glos K. P. mi napsal:
Sledovat počínání Obamy ohledně jeho peripetií s nechutí republikánů navýšit možnost dál utrácet má ještě jeden aspekt. My Evropané jsme si už tak nějak zvykli, že nám politici (tudíž většina voličů) své problémy takto řeší. Ale jaksi ona naše menšina vždy vzhlížela ke Spojeným státům, že oni tomuto syndromu nepodlehnou a alespoň u nich zůstane kapka rozpočtové kázně. Že v krizi zachovají chladnou a rozumnou hlavu tak, jako se to stalo např. za Reagana. Bohužel si je Obama už převychoval jinak. Jeho „vítězství“ je možná více zlomové, než nyní dokážeme docenit.