PÁTEČNÍ GLOSY 11.10.2013

Miroslava Macka
Svět se mění: dříve jsme byli trestáni morovými ranami, dnes předvolebními besedami a billboardy…

Dovedete si představit jaké mediální orgie by vypukly, kdyby bývalý prezident Havel získal Trumanovu - Reaganovu medaili svobody, kterou získali kupříkladu Milada Horáková či papež Jan Pavel II.? Když ji nyní získal Václav Klaus, Lidovky o tom informovaly na poslední stránce v rubrice Střípky. Jak typické…
Podle mnoha komentářů k udělení této ceny je jasné, že spousta lidí si plete boj proti komunistickým idejím a postojům s bojem proti KSČ (KSČM).

Česká potravinářská inspekce varuje před požitím „Amaranth jogurtové kroužky“, neboť dle popisu neobsahují lepek, ovšem ve skutečnosti jej obsahují patnáctkrát více, než povoluje norma pro bezlepkovou dietu. Když jsem ten balíček v televizi viděl, okamžitě jsem si řekl: Kdo si něco takového koupí a pozře, zaslouží si okamžitě umřít!

To Česká obchodní inspekce zase varovala před jakýmisi čínskými kočárky pro panenky, ve kterých si dítě může přivřít prst! Ještě, že se toho nedožil můj moudrý otec, který mne nechal hrát si od tří let se svěrákem, kladívkem, šroubováky, kleštěmi a jinými zbraněmi hromadného ničení! Dnes bych byl odebrán rodičům a navštěvoval je ze státního speciálního zařízení nejméně patnáct let v temnici!
Svět se opravdu zbláznil! Vlastně ne, to jen změkčilá a pseudoprávně zblblá euroatlantická civilizace jde krok za krokem do kopru!

V magazínu MFDnes vyšla „reference, která není smyšlená“ na přípravek s hlívou ústřičnou a laktobacily. V popsaném příběhu se praví: „Děti marodily téměř v kuse několik měsíců, braly antibiotika dvakrát do měsíce plus k tomu další prášky a sirupy a nic nezabíralo.“
Nestálo by tedy za to vypátrat lékaře těch dětí a sebrat mu diplom? Která pojišťovna to vše hradila a proč?

Opsáno z facebooku:
Máme za sebou bezmála čtvrtstoletí těžkých bojů. Proti kouření, drogám, korupci, nezaměstnanosti, pašovanému alkoholu...
Na toto vše se vynaložily nemalé společné peníze a zakládala spousta úřadů, komisí, "neziskovek".
Takže by mě zajímalo: O kolik se snížila spotřeba cigaret, drog, či alkoholu? Kolik pracovních míst politici skutečně vytvořili, o kolik méně se teď pašuje...?
Pokud by tato čísla nebyla vládním zásahům příznivá - a pravděpodobně nebudou, jak naznačuje už to, že nejsou nikde halasně prezentována - není čas zamyslet se nad jinou formou tohoto boje?

Karolina Stonjeková na facebooku poznamenala ke zprávě, že po prezidentské volbě trpěl Zdeněk Svěrák depresemi:
Kdyby se umělecká fronta, se Svěrákem v čele, nechovala během kampaně málem stejně fanaticky, jako svého času Jiřina Švorcová při obhajobě Anticharty, mohl nám teď možná na Hradě dřímat Kalouskův maskot.
Ale jak už jsem napsala mnohokrát, Karlíkovi volby nejvíce prohráli právě ti, kteří se mu v nich snažili nejvíce pomoci. Takže Marečku, nepodávej nikomu pero, ale zpytuj svědomí!

Michal Viewegh vydává novou knihu. Kdysi jsem jej nazval McDonaldem české literatury. Po přečtení pár ukázek z nové knihy konstatuji, že tentokrát vytvořil BigMac s mletým masem, které už prošlo jeho tělem…