STŘEDEČNÍ GLOSY 2.10.2013

Miroslava Macka
Ve včerejší předvolební debatě o církevních restitucích mi nikdo ani náznakem neodpověděl na následující: Proč bych měl já, moje děti a moje vnoučata v příštích desetiletích přispívat ze svých daní na odškodněním církvím, když jsme jim nikdy nic nevzali, ba naopak byla naše rodina stejně jako církve komunistickým režimem poškozena?

Ekonom Pavel Kohout:
Recept na růst zní: Milí politici, poklekněte pokorně před podnikateli a živnostníky, omluvte se jim a dělejte všechno, aby se jim dařilo dobře. Neboť oni živí své zaměstnance a vás také. Amen.

Matyáš Zrno ve včerejších Lidovkách:
V programu Strany zelených mě zaujala jedna věta: „Zastavíme odměňování dětí sladkostmi.“ Co dodat. Ti lidé se asi už opravdu zbláznili.

Karolina Stonjeková na facebooku:
Proběhly parlamentní volby v milované vlasti Kalouskova maskota Karla - v Rakousku. Vládní velká koalice pojede dál, oslabila však ve prospěch nacionalistických a euroskeptických stran, FPÖ a Team Stronach. Tyto strany přitom svou kampaň založily, pokud ne přímo na rozpadu eurozóny, tak přinejmenším na konci pracně vyboxovaného záchranného mechanizmu ESM... Přičteme-li i hlasy Haiderových pohrobků, zjistíme, že takto orientované strany volilo kolem 30% lidí, tedy téměř 1/3 rakouských voličů. Co z toho vyplývá:
1) Kecy o tom, že Češi jsou jediné černé ovce v Evropě, které mají vážné výhrady ke stávajícímu směřování EU, jsou fakt jen kecy - nic víc!
2) Představa některých eurointelektuálů, že národní nacionalismus nahradíme evropským nacionalismem a budeme žít v Evropě šťastně až na věky, je naivní, hloupá a v konečném důsledku zatraceně nebezpečná. I volby v Rakousku jasně dokázaly, že tím spíše dosáhneme pravého opaku!!!
3) Je na čase poslat pány Macháčka, Palatu a další na záchrannou euromisi do Rakouska - zdá se, že 1/3 rakouských voličů jsou tupci, kteří nechápou, že euro je vlastně děsně úspěšný projekt!