ÚTERNÍ GLOSY 1.10.2013

Miroslava Macka
Komplexně Geniální Babiš také ví, jak na výběr daní a hned to prozradil na jednom ze setkání se svými ovčany: Třeba jsem četl, že kdesi v Praze je pravděpodobnost, že přijde daňová kontrola, 320 let. Tak si nechám vyjet třeba sto firem, které se tam v poslední době přehlásily a pošlu na ně 300 kontrolorů!
Kupodivu ho, ač je podnikatel, nenapadlo mnohem logičtější, levnější a solidnější řešení: změnit obtížný, složitý a nevlídný český daňový systém.
Při té příležitosti by také mohl popřemýšlet, jak se asi cítí jeho státem odíraní zaměstnanci, když si kupříkladu přečtou, že americký Google zaplatil na daních z činnosti mimo USA (z 8,1 miliardy dolarů) daně jen ve výši 2,6 procenta, neboť mu to umožňuje formální sídlo v daňovém ráji.

Opsáno z facebooku:
Pokus stíhat Jiřího X Doležala za šíření toxikomanie "tiskem", je důsledek hlubšího problému , a sice usilovné, ze všech stran podporované snahy mít současně dvě věci, které současně mít prostě nelze...
Chceme mít současně Ústavně zakotvenou svobodu projevu, a zároveň žít v pomateném přesvědčení, že existují škodlivé projevy této svobody, které je potřeba na lékárnických vahách neustále vážit a dle (principiálně vždy proměnlivého) mínění senátu moudrých , některé projevy povolovat a jiné trestat (k dokonalosti tam chybí už jen - další odměňovat).
Kdybychom se nepokoušeli sloučit neslučitelné a prostě brali vážně zákon vyšší právní síly, tedy Ústavu , celá tahle kauza se ztratí jako pára nad hrncem ... Ovšem lidé, kteří potřebují klacek na politické oponenty (tu nacisty, tu komunisty, tu Doležaly a tam sudetské Němce ) , udržují v chodu tu bláznivou středověkou představu, že lze spáchat zločin slovem...

České svátky:
1. výročí vraždy
2. výročí vzniku neexistujícího státu
3. výročí upálení náboženského fanatika
4. oslava dvou chlapů, kteří vymysleli písmo, kterým nepíšeme