PONDĚLNÍ GLOSY 23.09.2013

Miroslava Macka
Konkurenční strany by měly použít ve svých předvolebních šotech televizní vystoupení Komplexně Geniálního Babiše a doplnit je záběry, kterak se Martin Komárek, Martin Stropnický a další studem propadají do země…

Ministerstvo vnitra dle tvrzení Nejvyššího kontrolního úřadu není schopno doložit úspory, které vznikly zavedením datových schránek.
No, to je objev! Copak někdy někdo u nás zkoumal, zda zavedení čehokoliv bylo ekonomicky výhodně? Hlavně to draze za peníze daňových poplatníků zavést, natáhnout do toho spřátelené firmy, vybrat všimné a adieu!

Pavel Hasenkopf na facebooku:
Takový Jakeš či Bilak byli ideologičtí, zaslepení pitomci. Ale zespod na ně byla nabalená spousta kariéristů a vykuků, kteří měli z jejich hlouposti druhé a třetí Vánoce. Úplně stejně to dnes funguje s EU, jen je o dvacet let pozadu.

Čtenář glos K. W. mi napsal:
Dočítám se leckde, že pan Bakala si ze svých nadprůměrných zisků v lepších dobách měl našetřit na to, aby sanoval podnik, až nepůjde prodávat výhodně uhlí.
Myslím také, že horníci si podobně měli ze svých nadprůměrných mezd našetřit na dobu, kdy uhlí nebude mít smysl kopat.

Čtenář glos P. S. mi napsal:
Reaguji tímto na vaši zmínku o pokutě udělené radnici v Kravařích za zveřejnění jmen obecních zlodějů. Šílenství ohledně ochrany osobních údajů ale občas přináší i komické situace. Po zápisu do první třídy visí na dveřích škol i webových stránkách zhruba následující oznámení: „Do první třídy ve školním roce 2013/2014 byli přijati tito žáci – 2/2013, 3/2013, 5/2013 …. „ atd. Není divu. Zveřejnění, že do první třídy jde Pepíček Novák nebo Anička Vonásková by jistě nezvratně poškodilo křehké dětské dušičky a rodiče dětí by byli nepřiměřeně zasaženi ve svých právech na ochranu soukromí. A ještě jedna perlička – nejmenovaný městský úřad se bojí zveřejňovat na webových stránkách usnesení městského zastupitelstva. Důvod ? Na usnesení bývají jména a adresy lidí, kteří od města koupili pozemek či nemovitost. Na moji námitku, že zasedání zastupitelstva je ze zákona veřejné a stejně tak usnesení mi sdělili, že pokud na jednání zastupitelstva někdo přijde a poslechne si informace, je to podle zákona. Pokud chce vidět usnesení, na MěÚ mu ho dají k nahlédnutí. Ale zveřejněním na webu by té „otevřenosti“ mohlo být už příliš a mohli by se dostat do kolize s ochranou osobních údajů. Nevím která vláda zmíněný zákon přijala a ÚOOÚ zřídila. Nicméně ani žádná další se ho myslím ani nepokusila změnit do nějaké rozumné podoby. A ÚOOÚ se zřejmě nějak vymkl kontrole a žije si svým vlastním životem. Takže zatímco jména nových prvňáčků se nezveřejňují, u fyzických osob které jsou plátci DPH lze z DIČ odvodit rodné číslo a u statutárních zástupců firem jsou veřejná data narození a přesné adresy. Ale co už, podnikatelé jsou přece paraziti a ti si ochranu osobních údajů nezaslouží.

Zpěvák Hůlka vysvětluje multiplikační efekt:
"Pan prezident často uvádí jako příklad investice s multiplikačním efektem stavbu domova pro seniory. Ten je třeba vybavit i koberci a nábytkem, přijmout personál a zadat zakázky různým dodavatelům. Příbuzní navíc zvýší tržby v místních restauracích. Já s panem prezidentem pochopitelně souhlasím."

Opsáno z facebooku:
Včera jsem chtěl napsat recenzi na pokračování Sanitky, ale 90% slov bylo sprostých a zbytek jména herců a režiséra.
ANO je demokratická strana: můžete mlčet a nebo hlasitě dávat najevo souhlas s Andrejem Babišem.