ČTVRTEČNÍ GLOSY 12.09.2013

Miroslava Macka
Spousta lidí na sociálních sítích vyjadřuje rozhořčení nad tím, že někteří učitelé (to někteří zdůrazňuji) na gymnáziu Dašická v Pardubicích před návštěvou prezidenta Zemana nabádali žáky, aby neprovokovali plackami „Volíme Karla“ či jinak a pomněli, že mají před maturitou. Zdá se jim, že je to jak „za komunistů“.
Mýlí se, je to jak za komunistů, za protektorátu, za první republiky či za Rakouska - Uherska, stačí si jen pamatovat nebo se poptat pamětníků…

ODS předvolebně slíbila lidem mladším třiceti let, kteří si pořídí první byt do třech milionů korun, osvobození od daně z převodu nemovitosti.
Jde o daň, jejíž režijní náklady jsou vyšší než výběr a měla tedy být zrušena už dávno a pro všechny!

Bursíkův LES nakonec do letošních parlamentních voleb nepůjde, neboť prý nechce rozmělňovat „pravý střed“! Vysvětlení bude prostší: nenašel se prostě nikdo, kdo by dvojici Bursík – Jacques zasponzoroval. Není divu…

Je zajímavé, že žádný z komentátorů svérázného vysvětlení prezidenta České lékařské komory Milana Kubka, proč lékaři nemohou povinně psát neschopenky elektronicky, totiž že spousta starších lékařů to s počítačem neumí, si nevšiml toho podstatného: v solidním systému zdravotnictví to rozhodně nesmí být lékař, který cokoliv vypisuje, ale v horším případě zdravotní sestra, v ideálním pak administrativní pracovnice. Jinak jde o klasické neefektivní zapřahávání dostihového koně do bryčky.
(Miroslav Holub v jedné ze svých knih popisuje, jak byl na stáži v USA pokárán šéfem za to, že si v nemocnici cosi kopíroval na kopírce, neboť drahý lékařův čas nesmí být plýtván na práce, které mohou vykonávat zaměstnanci s nižším postavením a platem.)

Opsáno z facebooku:
Lupiči napadnou pocestného, okradou ho, zbijí, prokopnou mu lebku a roztrhnou slezinu. Kolem umírajícího v příkopě jdou dva sociologové, podívají se na zkrvavené tělo a jeden říká druhému: Ti lidé, kteří tohle udělali, nezbytně potřebují naši pomoc!