STŘEDEČNÍ GLOSY 11.09.2013

Miroslava Macka
Komplexně Geniální Babiš zahájil volební kampaň v plzeňském kraji.
Jeden z diskutujících se na silně navštíveném mítinku Babiše zeptal na minimální mzdu, za kterou se podle něj nedá žít. Chtěl vědět, jestli ji jeho strana ANO bude chtít zvýšit.
Babiš ovšem vůbec nevěděl, co to minimální mzda je: "Nechápu, kdo by mohl brát osm tisíc, to jsem ještě neslyšel. To je nějak ze zákona? Nechápu, jak by mi někdo mohl nařídit, kolik mám platit zaměstnancům?"
Pak se tázajícího zeptal, kolik by podle něj měla minimální mzda být a ten mu odpověděl, že alespoň 15 tisíc.
"Tak bude 15 tisíc," reagoval nato Babiš.
Neměl by jej Martin Komárek přesvědčit, když už se jím dal najmout, aby raději mlčel? Copak jej ty jeho kydy neurážejí?

Svět se dostává do fáze ochlazování, která bude trvat minimálně do poloviny tohoto století, domnívají se vědci, kteří pročetli zprávu určenou pro Mezivládní panel pro změnu klimatu (IPCC), která minulý týden unikla do britských medií.
Myslím, že je nejvyšší čas připravovat dotace na rušení solárních elektráren a ohyzdných vrtulí a začít dotovat výstavbu zařízení, produkujících co nejvíce kysličníku uhličitého. Neboť dotace rovná se přerozdělování a tedy nádherný prostor pro politickou moc a korupci všeho druhu, který nelze jen tak bez náhrady zrušit, to dá rozum…

Slova k zamyšlení (historika umění a architektury Pavla Kaliny):
Sdružení Werkraum Bregenzwald spojilo na konci minulého století zhruba osmdesát místních firem, většinou rodinné podniky s dlouholetou tradicí a několika zaměstnanci. Výstavní prostor slouží k představení jejich špičkové práce a dává příležitost k vytváření obchodních kontaktů. Architekt Zumthor tedy nenavrhl nový chrám snobské a vykořeněné „kultury“, ale výstavní vitrínu pro takovou produkci, která je páteří sociálního života.

Čísla k zamyšlení:
Největší počet střelných zbraní je ve Finsku (40.000 zbraní na 100.000 obyvatel), ale počet vražd je tam nejmenší v Evropě ( 1,98 na 100.000 obyvatel). V sousedním Estonsku je zbraní čtrnáctkrát méně, ale vražd je tam sedmkrát víc. V Lucembursku je prakticky zakázáno vlastnit zbraň, ale vražd je tam devětkrát víc než v Německu…

Opsáno z facebooku:
Je pryč sen o zelené vzdělanostní ekonomice, která způsobí, že budeme dýchat byliny a všichni se stanou sociálními antropology.