PONDĚLNÍ GLOSY 9.09.2013

Miroslava Macka
Předseda KDU – ČSL Pavel Bělobrádek v rozhovoru pro Lidovky mj. řekl: „Kdyby vláda byla závislá pouze na nás a komunistech, tak to pro nás není konformní řešení, to není varianta, kterou já si umím představit.“
Máme tomu tedy rozumět (přeloženo z tradičního lidoveckého jazyka): Ale když do toho s námi půjde ještě někdo jiný, tak s námi samozřejmě můžete počítat jako s tradičním koaličním partnerem, který může za vše podařené a vše špatné svede na silnější strany?

Další věta z tohoto rozhovoru zněla: „Myslím, že by bylo rozumné zvýšit procento HDP, které se vkládá do zdravotnictví.“
Dodávám: Bylo by velmi nerozumné vložit do současného nereformovaného zdravotnictví byť jen jednu jedinou korunu navíc: na zdravotní stav obyvatelstva by to mělo nižádný vliv, spíše naopak.

Opět se mluví o problému bezdomovectví. Domnívám se, že jde primárně o problém alkoholismu a bez řešení tohoto problému nikdo problém bezdomovectví nezmírní (neboť vyřešit by šel jen tábory nucených prací).

Nějak mi nesedí opakovaná slova o konci recese v Česku s následujícími údaji: Výroba automobilů klesla do konce července meziročně o 14% a jejich export o 6,5%.

Čtenář glos J. J. mi zaslal následující dotaz: Mohli by mi ideologové ODS a TOP 09 vysvětlit, proč obtěžují pravicové voliče a proč by je měli pravicově smýšlející občané volit?

Dovoluji si Vám zaslat bližší informace k projektu Společenská odpovědnost firem v Ústeckém kraji, který je financován z Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost a zaměřuje se na sladění osobního a profesního života a pro-rodinnou politiku.
Realizace projektu probíhá již od července loňského roku a jeho cílem je vytvoření vzdělávacího modulu s podporou e-learningové aplikace, který bude zaměřen na propojení teoretické části a praktické oblasti CSR, konkrétně pro-rodinnou politiku po praktické stránce. V této části budou definovány i praktické nástroje a příklady z úspěšné praxe.
Snahou tohoto projektu je napomoci firmám vytvořit vlastní strategie slaďování profesního a osobního života svých zaměstnanců jako jednoho z motivačních nástrojů.
Do pilotního ověřování vytvořeného výukového modulu, které bude probíhat v rámci třídenního kurzu, bude zapojeno 20 účastníků z firem a institucí v Ústeckém kraji.
Přílohou Vám zasílám časový harmonogram a náplň třídenního kurzu, který se uskuteční ve dnech 8. - 10. října 2013 v Mostě. Náklady na školení, ubytování a stravné jsou hrazeny v rámci projektu.

Tak tuto pozvánku mně někdo přeposlal a já bych moc rád věděl, jestli někdo někdy zhodnotí efektivnost takto „investovaných“ peněz z kapes daňových poplatníků…