PÁTEČNÍ GLOSY 6.09.2013

Miroslava Macka
Expremiér Nečas přestane být nezaměstnaný: stane se zaměstnancem CEVRO institutu a bude pracovat v jeho Centru transatlantických vztahů, které povede Saša Vondra, a které se zabývá bezpečnostními a ekonomickými vztahy mezi Evropou a USA a pozicí České republiky.
Což mne překvapuje, domníval jsem se, že tam nastoupí jako lektor předmětu „Kterak si z veřejných peněz platit milenku“,neboť v tomto oboru má mnohem větší znalosti a praxi a nikomu se to nepodařilo zatloukat tak dlouho.

Včera jsem napsal:
„Sledoval jsem tiskovou konferenci ČSSD a s úžasem jsem zjistil, že za čtyři roky od minulých voleb chlapci nevymysleli nic nového“, pravil Jiří Paroubek, kterého dozajista znáte, jak neustále srší novými a novými převratnými nápady…
Dnes k tomu mohu jen dodat, že Jiří Paroubek je tak neuvěřitelně stále stejný, až to bučí. Viz ukázka z jeho včerejšího textu v LN, týkající se rozhovoru Michala Haška v Lidovkách:
První slovní hodnocení, které mě napadlo ihned po jeho dočtení, bylo: náfuka, nabob, blábola a podrazák. Ptal jsem se sám sebe, kde je ten příjemný a skromný chlapec z Moravy, kterému jsem pomohl v roce 2005 do vysokých pater politiky.

Jan Kadaník, ředitel pro strategie společnosti Ameropa:
„V bankách potřebujeme management se zdravým rozumem, a ne egomaniaky formované excesy investičního bankovnictví.“
Dodávám k tomu: No jo, ale kde je vzít, když lidé se zdravým selským rozumem kvapem vymírají a nahrazují je egomaniaci formovaní od malička společností přebujelých práv a nároků, zákony a vyhláškami nalajnovaných cest a postupů a nižádné osobní odpovědnosti?

Dalibor Martínek v dnešních Lidovkách: Nějaká státní „záchrana“, dokonce zaznívá slovo znárodnění, by sice sundala balvan z noh majitelů dolů a také přinesla hlasy politikům. Ale horníky by umělé udržování branže při životě ponížilo na úroveň zvířátek v safari, s nimiž by se duo Hašek – Škromach mohlo jednou ročně slavnostně fotit.