ČTVRTEČNÍ GLOSY 5.09.2013

Miroslava Macka
Čtenář glos O. N. mi napsal:
Velmi nedávno jste pochválil kandidátku ODS za oblast Pardubice. Jestlipak jste si také všiml, jak regionální sněm (rozuměj venkovské okresy) tu kandidátku rozcupoval na kousky a skutečné osobnosti vyměnil za své zasloužilé soudruhy z venkova. Co na tom, že volby pro ODS rozhoduje krajské město a pardubičtí voliči takovou kandidátku prostě volit nebudou. Oni si na venkově asi stále myslí, že voliči jim do toho nemají co kecat. Co dodat?
Dodávám: Ano, všiml jsem si toho v mnoha regionech a radím těm „rozcupovaným“ poklidně vyčkat na povolební kongres ODS a vzít to pak pěkně odshora dolů, neboť starý anglický bonmot správně říká, že nejlépe se v politické straně dělají změny po prohraných volbách.…

Podivuhodná věta náměstka středočeského hejtmana Marka Semeráka z ČSSD, vehementně tvrdícího, že při zakázkách, za které je souzen David Rath a spol., nevznikla kraji žádná finanční škoda:
Když o žádné škodě nevíme, tak přece nemohla vzniknout!

Mezivládní panel pro změnu klimatu vyhlásil „průběžný závěr“: Lidé ovlivňují s 95% pravděpodobností více než z poloviny současné klima.
Zřejmě nečetli Talebovu „Zrádnou nahodilost“…

„Sledoval jsem tiskovou konferenci ČSSD a s úžasem jsem zjistil, že za čtyři roky od minulých voleb chlapci nevymysleli nic nového“, pravil Jiří Paroubek, kterého dozajista znáte, jak neustále srší novými a novými převratnými nápady…