ÚTERNÍ GLOSY 3.09.2013

Miroslava Macka
V rozhovoru pro časopis Týden říká první místopředseda ODS a bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba:“ Já třeba na ministerstvu průmyslu a obchodu připravil balíček, který měl pomáhat podnikatelům snižovat administrativní zátěž. A vrátil se nám na vládu s připomínkami. Všechna ministerstva, která k tomu měla co říct, tedy ministerstva financí, zdravotnictví, práce a sociálních věcí řídila TOP 09. A všechny moje návrhy zamázli. Navíc řekli, že když projdou, položí vládu. To je něco, co ODS fatálně zničilo.“
Svatá prostoto! Takto to opravdu za něj chodilo? To nezapracoval solidní připomínky resortů do návrhu a ostatní argumentačně nevyvrátil a nevrátil návrh zpět do vlády s jeho patřičnou mediální obhajobou? To si tehdy opravdu myslel, že by kvůli tomu pak TOP09 skutečně položila vládu? Opravdu?

Podivuhodný názor vysvětlil obhájce exministryně obrany Vlasty Parkanové, Tomáš Sokol: Odpovědnost ministrů je vázána jen na jejich rozhodování ve vládě. Že má každý z nich nějaké své ministerstvo, je u nás jen takovým zvykem.

Exposlanec ODS Tomáš Úlehla na facebooku:
Členové "bloku" Hlavu vzhůru nesdílí společný program se Suverenitou, ale mají společný cíl - navrátit naší politice důstojnost a co největší důvěryhodnost při deklarované snaze sjednotit českou pravici, ale především srozumitelně vysvětlit, jakou cestou by se měla naše země vydat k nápravě dosavadní neutěšené situace.
Moje poznámka: Doporučuji kandidaturu do soutěže „Vtip roku“ !

Čtenář glos P. P. mi napsal:
Proč musí být všechna ministerstva a důležité úřady v Praze? Dnes, v době kdy nadnárodní firmy
rozmístěné na všech kontinentech pořádají bez problémů videokonference, by snad neměl být problém umístit MPSV třeba do Ústí nad Labem nebo do Ostravy, je tam nejvyšší nezaměstnanost a budou to mít z první ruky. Do každého krajského města nějaké ministerstvo. Praze se uleví, sníží se provoz jak ve městě, tak na dálnicích, přibude volných parkovacích míst, atd.