PÁTEČNÍ GLOSY 30.08.2013

Miroslava Macka
Spousta lidí se mne ptá koho budu volit a já po pravdě odpovídám, že si počkám na kandidátku ODS a pokud uvidím, že z ní většinově zmizely tváře těch, kteří mohou za její současný stav, s radostí jí dám svůj hlas. Neboť spoléhat se na všelijaké nové řepkové či jiné mesiášské subjekty je hloupost.
Proto mne potěšil návrh kandidátky oblastního sdružení ODS v Pardubicích: na pozici lídra byl nominován prof. ing. Simeon Karamazov, děkan Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice, na druhém místě je místopředseda Strany soukromníků ČR Petr Bajer z Holic, třetí v pořadí se umístila lektorka a pedagožka Mgr. Helena Wiesenbergová z Horního Jelení, čtvrtý je známý podnikatel v zemědělství ing. David Novák a páté místo obsadila pardubická studentka Fakulty chemickotechnologické Bc. Jitka Kašparová. První šestici poté uzavírá vědecký pracovník ing. Miroslav Antal z Lázní Bohdaneč.
Jsem přesvědčen, že pokud takto budou postupovat všechna sdružení ODS, může být volební výsledek mnohem a mnohem lepší, než je prognózován. Stále totiž platí starý anglický bonmot: Vyberte na kandidátku důvěryhodné a schopné občany a už jste vyhráli volby…

Je to úplně jasné: David Rath byl některým politickým silám natolik tvrdým a nepříjemným soupeřem, že na něho nastražili spolu s policií past: když si odnášel od přítelkyně Pancové krabici s vínem, vybafli na něj policisté, sebrali mu tu krabici, odstranili z ní rychle láhve a vycpali ji nachystanými penězi.
Skvělý příběh! A protože se na něm musela koordinovaně podílet spousta lidí a jsme v Česku, dříve nebo později se někdo z politiků, státních zástupců, soudců a hlavně zasahujících policistů nebo jejich nadřízených prořekne a bude to! Dokonce je s podivem, že to už někdo v hospodě nebo u holiče nevyžvanil nebo neprodal Blesku!
Takže politický vězeň Rath dlouho úpět v temnici nebude! Pokud ovšem…

Britští poslanci zamítli humanitární bombardování Damašku.