PONDĚLNÍ GLOSY 26.08.2013

Miroslava Macka
Maje osobní zkušenost s přesvědčováním Václava Klause, aby kandidoval na předsedu OF, troufám si tvrdit, že přijme kandidaturu v nějakém politickém uskupení pouze a jedině tehdy, když bude silně přesvědčen o tom, že vyhraje. V tomto případě tedy tehdy, kdy by byla velmi reálná šance, že by toto uskupení (či strana) získalo ve volbách více hlasů než TOP 09 a stalo se nejsilnějším politickým subjektem napravo.
Zatím se mi žádný případný slepenec takový nejeví, ovšem Václav Klaus to z Hanspaulky může vidět jinak…

Zakladatel současného prosperujícího Singapuru Lee Kuan Yew:
Sociologové vnutili lidem Západu představu, že jakýkoliv jejich nezdar není jejich vlastní chybou, ale selhání ekonomického a sociálního systému.
Když se dobročinnost stává nárokem, mizí stigma života z almužny, stigma příživnictví a hanba z pobíraných státních dávek. Ve výsledku dříve nebo později náklady na nároky dalece přesýhnou zdroje státního rozpočtu. Způsobem existence se pak stává život na dluh, který budou muset splácet příští generace.

Jaroslav Polanský na facebooku:
Já bych strašně nerad byl zase za zrůdu, lidojeda, bolševika, fašistu a fanouška Putina... Ale když někdo demonstruje někde, kde ví, že se demonstrovat nesmí, tak se prostě nemůže divit, že proti němu zasáhne policie. Obzvláště, když si může udělat předem nahlášenou demonstraci o kousek dál, kde se to smí. Mimochodem, jak napsal Jan Čulík - zkuste si udělat demonstraci před Dolní sněmovnou v Londýně. Nějakých pár výtečníků to zkusilo a dopadli jako ti na Rudém náměstí. Hnusná, putinovská Británie…
Dodávám (Miroslav Macek): Ale přece právě proto to dělali na zakázaném místě, aby zasáhla policie, čekající novináři měli důvod psát patřičné komentáře a mohlo se do blba ovlivňovat veřejné mínění (v Radiožurnálu to šlo od rána každou čtvrthodinu)…nejzajímavější na tom je, že stále existují lidé, kteří na tento staletí starý fígl stále naskakují!