STŘEDEČNÍ GLOSY 21.08.2013

Miroslava Macka
Kdybych byl poslancem, pronesl bych na včerejším zasedání zhruba následující krátký projev:
Vážená paní předsedkyně, vážená vládo, vážení kolegové,
jako mávnutím kouzelného proutku se ze zasedání sněmovny s jediným bodem programu stal hromadný předvolební mítink, ve kterém jsou tradičně zostuzováni protivníci a vychvalovány vlastní řady.
Zřejmě v domnění, že občané opětovně podlehnou falešné představě, že o každodenní kvalitě jejich života rozhodují hlavně politikové a přendávání peněz z jedné hromádky na druhou a nikoliv práce jejich vlastních hlav a rukou, která veškeré tyto hodnoty tvoří.
Že opětovně podlehnou falešné představě, že socialisté, komunisté či překabátění lidovci dokáží spravovat lépe, než nám předváděli v minulosti.
Že opětovně podlehnou falešné představě, že po Fischer Reisen či ABL konečně přijde nějaký řepkový mesiáš, který vše uvede do pořádku.
Že opětovně podlehnou falešné představě, že o tom nejdůležitějším, co ovlivňuje a bude ovlivňovat jejich život, se vždy a cele rozhoduje u nás a nikoliv mezi velmocemi a globálním kapitálem.
Zřejmě se tak, bohužel stane, neboť stále platí staré španělské přísloví „Ošidí tě jedenkrát, dvakrát, třikrát, čtyřikrát…“
Přeju tedy budoucí vládě, aby ten stále se tenčící zbytek tvrdě pracujících a daně platících občanů nepřestal pracovat a živit jak je, tak spoustu dalších, bez nichž by se skvěle obešli.
Přeju jí též, aby během její vlády dostávalo Řecko, Španělsko, Italie a postupně další státy nadále výpomoc, která je zachrání před krachem, jenž by stáhl do následného ekonomického, politického a sociálního maelströmu i nás, byť to budou jen peníze kryté falešnou vírou a nikoliv zlatem či jinými aktivy.
Přeju jí též, aby Číňané nenarazili se svou přehřátou ekonomikou na vlastní Čínskou zeď a nezpůsobili tak dramatické turbulence ve světové ekonomice a politice.
Přeju jí pak, aby si na konci svého, možná opět zkráceného mandátu, v klidu vyslechla další předvolební projevy, které na ní nenechají právem nit suchou…
Na shledanou

Strašně moc prožíváme prkotiny jako je rozpuštění sněmovny a věci podstatné, které mnohem více ovlivní naše životy, ignorujeme. Kupříkladu informaci, že zadlužení čínských firem, domácností a vlády činí 200 % HDP a náraz do této Čínské zdi bude velice, převelice dramatický…

EU požádala Andorru, aby změnila design evropských mincí, které se v tomto knížectví razí, a nahradila na nich obraz Krista Všemohoucího neutrálním obrázkem. Úřady EU odůvodnily svou žádost přáním zachovat zásadu neutrality v náboženské sféře.
Vláda knížectví uznala žádost EU za „rozumnou a odůvodněnou.“
Blbé a na cestu do pekel vedoucí, dodávám já…

Ekonom Tomáš Prouza v Lidovkách:
Systém financování školství nijak nebere ohled na to, zdali jsou absolventi různých škol schopni najít práci, nebo se jen z kategorie těch, kterým stát platí vzdělání, přesunou do kategorie těch, kterým stát platí rekvalifikace, další jazykové kurzy nebo sociální dávky.

Opsáno z facebooku:
ODS půjde do voleb s novou tváří: Nečas si nechává růst plnovous…