ÚTERNÍ GLOSY 20.08.2013

Miroslava Macka
Vyšlo najevo, že nákup lehkých obrněnců IVECO pro českou armádu (pro hlídky v Afganistánu) za 3,62 miliardy korun byl neskutečně předražen. Jeden příklad za všechny: startovací kabel = 86 tisíc korun.
Ten předražený nákup někdo jistě podpisem a razítkem schválil, někdo stejně konkrétní jistě vypracoval „odborný“ posudek, že ceny jsou v pořádku a někdo konkrétní měl jistě politickou odpovědnost za kvalitu práce rezortu.
Vsadím se ovšem, že nikdo z nich již na ministerstvu obrany nepracuje, že všichni odešli s velkým odstupným a nemalou odměnou za skvělou práci, na nic si již nepamatují, za nic nemohou a po letech a letech vyšetřování se nic nezjistí a nikdo nebude potrestán, vyjma nás – daňové poplatníky.

Divím se, že prodavačky a prodavači, číšnice a číšníci, ale také lékaři a lidé z mnoha dalších profesí, kteří přicházejí do styku se zákazníky či klienty, na to nepřišli už dávno: část platu by se jim vyplácela obvyklým, značně zdaněným způsobem, ale další část platu (podstatně méně zdaněnou) by dostávali coby honorář, neboť každý styk se zákazníkem, klientem, pacientem je v podstatě herecká etuda par excellence. A když to jde v Národním…

Eurokomisařka pro výchovu a kulturu Andrula Vassiliová řekla k požadavku na okamžité zbourání zdi mezi Romy a ostatními obyvateli v Košicích: „Pevně věřím, že výstavba fyzických bariér představuje nedodržení hodnot, na nichž Evropská unie stojí,“ a dodala, že zejména má na mysli hodnotu respektování důstojnosti a práv lidí.
Jenže právě proto, že nebyla respektována důstojnost a práva občanů, ta zeď přece vznikla!

A tak prý se Prague Pride zúčastnilo i pár odvážných pedofilů, což je asi drb. Ovšem takoví zoofilové by se svými zvířecími miláčky přitáhli na tu parádu spoustu maminek s dětmi…

Opsáno z facebooku:
Dovedete si představit, že by počátkem 70. let padala v NSR slova jako vyprázdněný antifašismus, strašení návratem nacismu, nacisté jako jediná politická síla, která se neušpinila v posledních 25 letech, nacisty nejlépe zcivilizujeme, když je přizveme k moci?

Opsáno z facebooku:
Poznávací značky na parkovišti před odborem dopravy Městského úřadu Kolín: 45 - 54, 88 - 11, 12 - 34, 48 - 88, 57 - 77, 80 – 40…