PONDĚLNÍ GLOSY 12.08.2013

Miroslava Macka
Z proklamovaně konservativního premiéra Nečase se stal definitivně bezostyšný příživník - zaměstnal Janu Nagyovou coby svoji asistentku v poslanecké sněmovně. Uff!

V sobotním rozhovoru pro Lidovky říká místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová, že v soudním procesu s Davidem Rathem je spousta náznaků o financování ČSSD z úplatků a jejich případné potvrzení by ČSSD volebně poškodilo.
Je podivuhodné, že po tolika letech v politice neví, že voličům ČSSD nic takového nevadí, neboť mají k těmto věcem stejně hanebný postoj jako většina obyvatel Rathovy Hostivice.

Karel Kříž na www.pravyprostor.cz:
Žijeme ve zvláštním světě. Žijeme ve světě, kde jeden produktivní člověk, tvořící reálné hodnoty, musí uživit na něm závislé tři až čtyři spoluobčany.
Pro začátek se podívejme na rozdělení společnosti dle údajů ČSÚ roku 2012:

• Zaměstnanci placení státem ……………. 2 261 000 (z toho například 458 000 úředníků!)
• Nezaměstnaní …………………………… 600 000
• Důchodci ………….………………………. 2 350 000
• Děti, studenti, ženy na MD ap. ………… 2 778 000
• Celkem ………………………………… 7 989 000
• Občané produkující reálné hodnoty …. 2 513 000
Nepoměr je vidět na první pohled a je naprosto katastrofální pro budoucí rozvoj společnosti, pro budoucí prosperitu a nakonec i pro ty socialisty stále omílané sociální jistoty. Tendence vývoje jsou totiž velmi neúprosné a velmi bolestné pro všechny. Zatímco čísla v prvních třech řádcích přehledu se neustále zvyšují, číslo na řádku posledním se zmenšuje.

Dle Miroslava Kalouska se Česko obejde bez nadzvukových stíhaček. To je dozajista pravda. Zrovna tak by se Česko obešlo bez Miroslava Kalouska. Je na zvážení, které z těch dvou dřívějších mylných rozhodnutí, že se bez jednoho i druhého neobejdeme, bylo dražší…

Opsáno z facebooku:
Česká televize je taková firma naruby: ředitel se má zpovídat zaměstnancům, zisk není podstatný a zákazníci povinně platí.