ČTVRTEČNÍ GLOSY 8.08.2013

Miroslava Macka
Lidové noviny dnes vyšly s velkým titulkem na první straně „Zeman rozložil koaliční stojedničku“. Což je ovšem nesmysl. Každá koalice je totiž držena pohromadě silou, která se rovná síle charakteru nejslabšího jedince v koalici. Tato koalice se zřetelně rozložila sama.

Velice mne udivuje údiv některých novinářů nad formou a obsahem slov Miloše Zemana v poslanecké sněmovně.
Jako by ho léta a léta neznali a nevěděli, že starého psa novým kouskům nenaučíš.
A opět má trumfy v ruce: buď se sněmovna rozpustí a do té doby povládne Rusnukova vláda), což chtěl od počátku a nyní to bude připomínat, nebo se nerozpustí ( a povládne Rusnokova vláda I. či Rusnokova vláda II.) a ODS i TOP 09 budou ztrácet, neboť nasadili příliš hlasitý a neupřímný pokřik o ohrožení demokracie, který nejde eskalovat, takže časem přestane být vnímán …tristní to pohled na ty neumětely…

Pokud je veškeré vládní prohlášení Zemanovy - Rusnokovy vlády stejně plytké a mizerné jako pasáž o zdravotnictví (tu umím posoudit nejlépe), pak máme jediné štěstí, že od slov k činům má každá vláda, i ta Rusnokova, velice daleko.

Z mnohahodinového slovního průjmu Davida Ratha u soudu vznikne přesně ten stejně nevábný výsledek jako z každého průjmu…
Nejhorším poznatkem celé causy Rath je pak zjištění, že spoustě obyvatel Hostivic, kde žije, vůbec nevadí, že si hrábl do cizích peněz, hlavně že při přerozdělování dalších cizích peněz upřednostnil jejich obec. Děsivé!