ÚTERNÍ GLOSY 6.08.2013

Miroslava Macka
Pár dnů před zahájením soudu David Rath konečně promluvil: je nevinný, ničeho špatného se nedopustil, miliony od firem byly sponzorské dary pro ČSSD a neměly nic společného se získáním stavebních zakázek.
Dodávám k tomu: proč tak složité sponzorování bez dokladů? Kolik výpalného by šlo do pokladny ČSSD a kolik si ponechali přenašeči? Zřejmě vše…

V roce 2005 spolykalo zdravotnictví 191,3 miliardy korun. Loni to bylo 292,7 miliard. Po odečtu vlivu inflace - cítíte se o tolik zdravější?

Podle údajů statistického úřadu EU (ISTAT) se v prvním čtvrtletí letošního roku zvýšila míra zadlužení 17 států v eurozóně a 27 členských států EU kromě Chorvatska, které vstoupilo do EU nedávno. Míra zadlužení znamená podíl veřejných dluhů na HDP. V letošním prvním čtvrtletí se míra zadlužení v eurozóně zvýšila na 92,2%, míra zadlužení EU se zvýšila na 85,9%. Z toho je největší zvýšení řecké dlužní míry - o 24,1%.
Klid, soudruzi! Situaci máte přece pevně v rukou a další summit přijde zase s nějakým dalším „konečným řešením“ eurounijní krize…