PONDĚLNÍ GLOSY 29.07.2013

Miroslava Macka
Projekt průmyslové zóny Barbora na severu Moravy by měl podle jeho navrhovatelů přinést až 6500 pracovních míst. Nejprve ovšem do něj daňoví poplatníci prostřednictvím státu mají nacpat 250 milionů korun. Vlastníkem většiny pozemků plánované zóny je Zdeněk Bakala. Vsjo jásno?

Divím se, že se syn anglického následníka trůnu nebude jmenovat Mohamed (nejčastější jméno novorozeňat). Perfektně by tak předjal směrování Velké Británie i zbytku Evropy.

Petr Hájek o Václavu Havlovi:
"Václav Havel byl především zásadním odpůrcem demokracie. Byl přesvědčen, tak jako většina levičáckých neomarxistických elit, že ví lépe než ten hloupý lid, co je pro všechny dobré. Bylo mu vlastní elitářské přesvědčení, že především intelektuálové a umělci, sami sebou vyvolení, mají říci tomu hloupému lidu, jaká je jeho správná budoucnost. Proto začal vtahovat tyto všechny lidi a skupiny do politiky a nazval je občanskou společností. Což je slavné slovo nic neznamenající, neboť občanskou společností jsou všichni občané. On tím ale myslel relativně malé nátlakové skupiny s obrovským mediálním prostorem a vlivem. Nevolení vyvolení."

Jakub Horák na FB:
Dnes jsem ocenil titulek "Nechci žít v zemi, kde každý odposlouchává každého", pak jsem ovšem zjistil, že jeho autorem je člověk, který kdysi zveřejnil v AHA fotky nahé Jiřiny Bohdalové.