PONDĚLNÍ GLOSY 15.07.2013

Miroslava Macka
Od ledna příštího roku se otevře legislativní prostor i pro následující případ: Paní předdůchodového věku chce zažalovat svého bývalého zaměstnavatele o milion korun, neboť trpí chronickou bronchitidou. Pracovala totiž dvacet let jako barmanka v zakouřeném baru.
Pokud ovšem soudy začnou dávat takovým lidem za pravdu a neřeknou, že pracovali v takovém prostředí dobrovolně, bez toho, že by je k takové práci někdo nutil, a tudíž nemají na žádné odškodnění nárok, vydáme se na cestu do pekel. Do pekel, plných vyčuraných advokátů a neustálých soudních sporů, z nichž nikdy nic dobrého nevzejde…

"Já své názory neměním", prohlásil na tiskovce Miloš Zeman, známý svým bonmotem "Názory nemění jen idiot"…

Také ve Španělsku už zjistili, jakou zhovadilostí bylo dotování slunečních elektráren, a tak se vláda snaží za hlasitého skřípění zubů jak majitelů elektráren, tak spotřebitelů, kteří i tak ponesou velkou část dosavadních nákladů, dotace omezit a postupně zlikvidovat. Bohužel ti, kteří celé to šílenství vymysleli a uvedli v život, potrestáni nebudou.

Bohumil Doležal v sobotních Lidovkách:
Stávající poslanecká sněmovna je zamořená troskami původních Věcí veřejných a přeběhlíky odnikud nikam, právem ztratila veškerou důvěru veřejnosti a není schopna generovat žádná trvalá a smysluplná politická rozhodnutí. Aby mohla Sněmovna obstát proti silnému prezidentovi, usilujícímu o něco, čemu čeští politologové ohleduplně říkají „poloprezidentský systém“, potřebuje posílit svůj mandát, a to je možné jenom co nejrychlejšími předčasnými volbami.