STŘEDEČNÍ GLOSY 10.07.2013

Miroslava Macka
Pecunia non olet, tedy peníze nesmrdí, říkali staří Římané. Ty Fischerovy, které tak náhle přibyly na splacení jeho dluhů z prezidentské kampaně ovšem páchnou přímo hrozně… Chtělo by to zavést nový zvyk: prevetivní defenestraci…
Mimochodem, první slova Jana Fischera po jeho nominaci na ministra financí byla: „Za svou povinnost považuji velice vážně zvýšit disciplínu ve výběru daní…“. A to říká člověk, který v zákonném termínu, tedy do konce března 2013, nesplatil dluhy ze své prezidentské kampaně! Takže by měl, pokud není úplný chucpe, všem, kteří do konce března nezaplatili daně, udělit tzv. Fischerovu výjimku – zaplacení daní až po získání nějaké státní funkce.

Nicméně pro nás jsou mnohem a mnohem důležitější jiné Jobovy zprávy: německý vývoz v květnu klesl o 2,4%, produkce o 1% a na Ostravsku hrozí, že do konce roku přijdou tisíce lidí o práci, neboť Bakalovy doly drsně prodělávají...my máme ovšem vždy tendenci zabývat se spíše Ivetou Bartošovou a politickými prkotinami, namísto skutečně vážnými věcmi.

Panuje krásné letní počasí a zdá se, že v něm pomalu taje semknutá fronta sto a jednoho protirusnokovského hlasu ve sněmovně. Můj komentář k sestavení Zemanovy (Rusnokovy) vlády byste měli najít v dnešním Reflexu.