ÚTERNÍ GLOSY 2.07.2013

Miroslava Macka
Ach, ty jazykové bariéry! Je vidět, že švýcarští prokurátoři, kteří navrhují pěti českým privatizátorům MUS po pěti letech natvrdo, neumějí česky. Jinak by přece vzali v potaz slova Miloše Zemana, pronesená letos v únoru na policii, že firma Appian byla „významná americká firma“ a odprodej státního podílu byl „výhodný“.
Ačkoliv, možná Miloš Zeman se svým obhroublým smyslem pro humor chtěl Švýcarům pomoci a naznačit jim, že ten prodej byl skutečně výhodný, tedy pro některé členy jeho vlády.
Hlavně jsem však zvědavý, jak bude švýcarský proces návazně pokračovat u nás.

A tak prý úředník Roman Boček, obviněný spolu s Janou Nagyovou, opakovaně nepřiznal v povinných přiznáních majetku rozlehlou novostavbu vily za Prahou.
Jsou to ale hnidopiši, tihle kontroloři. Vždyť v jednom z majetkovém přiznání přiznal hypotéku 5,5 milionu korun a v jiném zase tepelné čerpadlo za milion. To jim nestačí?

Herman van Rompuy při vstupu Chorvatska do EU prohlásil: Nadobro to změní život ve vaší zemi.
V tom se, bohužel, nemýlí a občané Chorvatska to poznají dříve, než řeknou Brusel…

Europoslanec za ODS Jan Zahradil to trefně vyjádřil i za mne:
Nejsem rád, že je Miloš Zeman prezidentem. Ale jsem rád, že Karel Schwarzenberg jím není.

Opsáno z Neviditelného psa:
"Navrhnout uprostřed recese ekonomicky nekompetentní premiérku bez sebemenších exekutivních zkušeností je riziko pro celou zemi,“ tvrdí dnes předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
Zapamatujme si jeho slova, protože zanedlouho mu je budeme moci připomenout - uchází se o premiérský post a o jeho "ekonomické kompetenci" se vyprávějí zkazky na ministerstvu financí dodnes. Za celý život nepřičichl k práci a v ekonomice dokázal jediné: "odklonit" poslanecké náhrady a koupit si za ně byt.

Opsáno z facebooku:
Kdyby politikové nebudovali daňová pekla, nebyly by daňové ráje.