ÚTERNÍ GLOSY 18.06.2013

Miroslava Macka
Bývalý prezident Václav Klaus - jak jsem se doslechl - vyjádřil názor, že je zapotřebí vrátit politiku politikům od těch „pánů v kuklách“ . A dodal, že doufá, že to politikové pochopí… Vynikající myšlenka: nejlépe uskutečnitelná tak, že politikové nedají těm v „pánům v kuklách“ pražádný důvod proti nim jakkoliv zasahovat. Jen si nejsem zdaleka jist, že zrovna takto to VK myslel…

Petr Mach (Strana svobodných občanů):
Petr Nečas byl rekordním zvyšovačem státního dluhu. Žádná jiná vláda v dějinách České republiky nezvýšila státní dluh tolik. Státní dluh vzrostl během vlády Petra Nečase, za léta 2010, 2011 a 2012, o půl bilionu (500 miliard) korun. Vláda Petra Nečase tak vytvořila třetinu veškerého dluhu od vzniku samostatné České republiky.
Petr Nečas se svojí vládou byl rekordním zvyšovačem daní. Daň z přidané hodnoty na plenky a další zdravotnické potřeby zvýšil z 10 % na 21 %. DPH u potravin, léků, tepla, vody, dopravy, knih zvýšil z 10 % na 15 %. DPH z benzínu, paliv, mobilů, počítačů, bot a mnoha dalších věcí zvýšil z 20 % na 21 %. Zvýšil daně pro pracující důchodce a živnostníky s dětmi. Zavedl zdanění výnosů ze stavebního spoření, zdražil dálniční známku z 1200 Kč na 1500 Kč a daně z tabáku zvýšil z 1340 na 1400 Kč na kilogram. Pro řidiče jezdící na plyn zavedl daň ze stlačeného zemního plynu ve výši 500 Kč za tunu.

Česká televize k zastavení provozu řecké státní televize:

"Daňoví poplatníci platili jen část nákladů na řeckou veřejnoprávní televizi. Většinu platil stát..."
Svatá prostoto!

Matyáš Zrno v dnešních Lidovkách strhává gloriolu „hrdiny z Afganistánu“ generála Páleníka: Generála Páleníka jsem poznal v Afganistánu, kam přijížděl coby pravá ruka ministra obrany Bartáka. Společnost jim obvykle dělal ještě Daniel Landa. Byla to taková parta rádoby drsňáků, bavících se poněkud pokleslou formou údajně chlapského humoru. Páleník rozhodně nezapadal do obvyklé představy zpravodajce, který je z podstaty věci nenápadný a diskrétní. Byl to muž s chováním řeznického psa, který si evidentně užíval svou moc…
Moje p.s.: Zdalipak tam Daniel Landa jezdil za své nebo za naše peníze? Nechtějí se na to „hlídací psi demokracie“ podívat?