ČTVRTEČNÍ GLOSY 13.06.2013

Miroslava Macka
Suma, kterou nám stát každoročně nedobrovolně vytáhne z kapes a předá fotbalovým bafuňářům, činí 290 milionů. Většina občanů má ovšem jiné koníčky a jiné aktivity, vesměs za své.
Ministr průmyslu Kuba se rozhorlil a chce důraznou kontrolu toho, jak se s fotbalovými dotacemi nakládá. Myslím, že existuje rozumnější řešení, a to plošné a bezvýjimečné: ať si každý své koníčky platí sám.

Řecká vláda rozhodla o vypnutí veřejnoprávního rozhlasu a televize, neboť šetří. Zpráva o tom, že Jan Ruml, hlasatelka Drtinová a další sbalili spacáky a vyrazili do Řecka, kde je tak flagrantně ohrožená demokracie, se zatím neobjevila.

Papež František prohlásil, že ve Vatikánu existuje „lobby homosexuálů“. Nejen tam, nejen tam, svatý Otče…

Před časem Polsko jásalo nad novými fotbalovými stadiony, postavenými k Euru 2012. Dnes jen Národní stadion ve Varšavě prodělává (v přepočtu) 150 milionů korun ročně a ani velké koncerty rozpočet nevytrhnou: na koncert Madonny muselo ministerstvo kultury (!!!) doplatit 30 milionů. Další příklad vítězství megalomanství (a firem a úředníků, kteří si při stavbě stadionů nahrabali) nad zdravým rozumem…

Opsáno z facebooku:
Jedna Afroameričanka při první volbě Baracka Obamy řekla, že chce prezidenta, který bude naslouchat všem. Díky CIA takového skutečně mají…