STŘEDEČNÍ GLOSY 5.06.2013

Miroslava Macka
Ministr zemědělství Petr Bendl nám oznámil, že nařídil snížit odpouštění vltavské kaskády, aby ulehčil obyvatedlům severních Čech. Večer pak generální ředitel Povodí Vltava Petr Kubala jasně, srozumitelně a s grafem v ruce vysvětloval divákům ČT24 způsob a důvody postupu odpouštění vltavské kaskády v toku času a prohlásil, že jde o expertní záležitost, při níž na přání a prosby politiků neberou a nebrali zřetel. Kdo si tedy honil volební triko, zdá se být jasné.

Až se bude (jako vždy) hledat hlavní viník letošní povodně, určitě si na toho skutečného nikdo nevzpomene, totiž na lidskou pýchu kombinovanou s absencí zdravého selského rozumu, neboť ty jsou vinny stavebními zásahy a stavbami na místech, kde by nikdy stát a být neměly. A vsaďte se, že zase nuceně solidárně zaplatíme stejné stavby na stejně nesmyslných místech a k tomu drahé megahráze a zábrany, které vydrží jen do některé z dalších, ještě větších povodní.

Dlouholetý redaktor MFDnes Martin Komárek se pouští na politickou dráhu. Proč ne. Zajímavější je ovšem informace, že se má dát do služeb ideově zcela rozbředlého a neuchopitelného Babišova mocenského projektu. Ideje v tom tedy rozhodně nebudou. Zbývají jen prachy…

Čtenář glos S. K. mi napsal:
Dne 3.6. jsem na stránkách Lidovek našel článek s tímto nadpisem, který mi ukázal, do jak hlubokého marasmu ekonomických teorií jsme se dostali:
"Účet za povodně půjde do miliard, ekonomiku by mohly i nastartovat".
Máme to chápat tak, že katastrofy jsou prospěšné? Když ano, tak proč nějakou nevytvořit záměrně?
Samozřejmě jde o totální oblbování lidí. Každá destrukce sráží společnost dolů, neboť zdroje jsou omezené a pokud něco někde vydáme, nemůžeme to vydat jinde. A pokud se natisknou peníze, pak to samozřejmě platíme všichni díky jejich znehodnocení.