ČTVRTEČNÍ GLOSY 30.05.2013

Miroslava Macka
Kolem dvaceti procent českých pracujících má plat, který se výší téměř vůbec neliší od součtu všelijakých sociálních dávek, které pobírají nezaměstnaní a flákači. Což je velice, převelice špatný stav. A tak se masivně ozývají hlasy, že je nejvyšší čas zvednout „minimální plat“ a učinit tomu přítrž. Kupodivu jsem nezaznamenal jediný oficiální hlas, který by požadoval dramatickou změnu vyplácení sociálních dávek nemakačenkům a flákačům (a že jich je!), což je ještě horší…

Opět jedna typicky česká záhada: senátor Čunek se musí omluvit své bývalé sekretářce Urbanové (a zaplatit jí 80.000.-Kč), neboť ji nazval „lhářkou“. Z toho logicky vyplývá, že není lhářka a nelhala tedy, když jej obvinila z převzetí úplatku na vsetínské radnici. Pokud si to ovšem vymyslela a tedy lhala, proč by se jí měl omlouvat za to, že ji nazval lhářkou?

Tisk neprozřetelně zveřejnil průzkum společnosti Scio, podle kterého by se třetina žáků českých škol nikdy nekamarádila s romskými spolužáky a 40% by se přidalo k protiromskému pochodu.
Hrozí totiž nebezpečí, že se to dozví nějaká eurokomisařka a hned tu budeme mít nařízení, s kolika romskými dětmi se musí každé neromské kamarádit.

Praha mezi lety 2006 až 2011 utratila za licence, provoz a údržbu informačních systémů šest miliard korun. "Ukazuje se ale, že téměř pětina těchto nákladů nepřinesla žádný užitek," uvedla radní za TOP 09 Eva Vorlíčková. "Prakticky jde o zmařené investice," doplnila.
Obávám se, že se hrubě mýlí, co se týká té pětiny nákladů. Spíše bych to odhadoval na 99 procent - a pochopitelně nikoliv jenom v Praze.

Čtenář glos V. M. mi poslal čerstvou zprávu, která nemá (eurounijní) chybu:
Kraj Vysočina bude dotovat odstřel divočáků, kteří se přemnožili, protože dotovaní zemědělci všude pěstují dotovanou kukuřici a dotovanou řepku.