ÚTERNÍ GLOSY 28.05.2013

Miroslava Macka
Jev, který pozoruji už dlouhou dobu: politikové a podnikatelé na východ od naší vlasti jsou vždy nevinní beránci, kteří nikdy nic neprovedli a jsou obviňováni, obžalováváni a souzeni jen a jedině z politických důvodů.
p.s. Co si mám myslet o vládě, jejíž jeden člen vydá žadatele o asyl a druhý nařídí zablokovat letadlo, které jej má na palubě, letištní cisternou? Co si mám myslet o jejím premiérovi, který vezme do své delegace při cestě do Ruska zástupce firmy, která vyhrožuje státu miliardovou arbitráží (pražské protonové centrum)? Že by je chtěl osobně přesvědčovat a nabízet jim jiné kšefty jako „odškodné“? Nebo je to akt díkůvzdání?

Ministryně Müllerová konečně připustila, že vynikající a skvěle provedený koncept sKaret opravdu končí. Usuzuji z toho, že exministru Drábkovi už byly vyplaceny všechny odměny, které za jejich zavedení obdržel…

Italii se ekonomicky zřejmě daří: Evropská komise s ní beztrestně ukončí disciplinární řízení, které zahájila v roce 2009 kvůli překročení tříprocentního limitu rozpočtového deficitu. Ale zároveň se jí asi ekonomicky nedaří, neboť tatáž komise pro ni uvolní 12 miliard coby půjčku.

Čtenář glos J. T. mi napsal:
Definice přímé demokracie: Devět z deseti účastníků hromadného znásilnění si akt pochvalovalo.