ČTVRTEČNÍ GLOSY 23.05.2013

Miroslava Macka
Tak tomu nerozumím: V Pardubicích jezdí od roku 2009 dvacítka městských autobusů na stlačený zemní plyn a ředitel dopravního podniku Tomáš Pelikán říká, že tato investice (1 m3 plynu = cca 1 litr nafty, avšak jen 17 Kč) se do tří let vrátila. Proč tedy chystá EU dotovat z peněz daňových poplatníků nákup takových autobusů miliardou korun?

Voda v jedné z brněnských kašen zásluhou aktivistů hnutí Food not bombs zrudla, a to na protest proti tamnímu pořádání zbrojního veletrhu IDET.
Jak poznamenal jeden facebookový komentář, Brno je na tom tak dobře, že nepotřebuje krvavé peníze od obchodníků se smrtí, neboť jej uživí pokroková kultura ve stylu Břetislava Rychlíka, besedy Erika Taberyho na Zelňáku a otevřené hlavy absolventů kulturologie a gender studies.

Za poslední tři měsíce vzrostla vlna krádeží v obchodech o polovinu, říká jednatel bezpečnostní agentury Samcor a obchody tak letos přijdou podle odhadu Asociace bezpečnostních agentur o téměř deset miliard korun. Objeví se pochopitelně jediné vysvětlení, že za to může krize. Ta ovšem jen zvýrazní celkový stav české společnosti.

Pokud EU nedodrží slib daný před podpisem Lisabonské smlouvy prezidentem Klausem, tedy že se listina základních práv a svobod bude omezovat jen na eurounijní právo a nebude tak možno soudně vymáhat práva, která nejsou v českých zákonech, jen tak potvrdí moje letité mínění o tomto socialistickém spolku.