PONDĚLNÍ GLOSY 13.05.2013

Miroslava Macka
V USA nastal takový rozmach těžby plynu z břidlic, že elektrárny na něj šmahem přecházejí a způsobují tak velký cenový propad uhlí. To pak míří do Evropy, kde naopak vytlačuje drahé elektrárny na plyn - Německo už zavřelo několik nových plynových elektráren a několik jich provozuje se ztrátou.
Jsem velmi zvědav, jaká cla či dotace zase EU vymyslí, a která pochopitelně do posledního haléře a centu zaplatíme my, spotřebitelé. Pravděpodobnost, že by eurounijní politikové konečně ponechali tuto oblast na trhu, jeví se mi totiž nulová.

Politikové jsou holt nepoučitelní, zvláště z historie. Jinak by totiž v USA nezakázali plány na plastovou pistoli, která se dá vyrobit na 3D tiskárně. Věděli by totiž, že pokud už je nějaký vynález na světě, dá se jeho jakékoliv využití snad poněkud pozdržet, ale rozhodně ne zákazem zlikvidovat. Takže tato technologie se stejně bude neustále vylepšovat a její užití rozšiřovat a my se budeme muset naučit žít jak s jejími přívětivými, tak nepříjemnými stránkami. Jako vždy v minulosti, v současnosti i budoucnosti.

Slova, která děsí: „Mým zásadním cílem je zastavit úpadek země.“
Pronesl je totiž Vladimír Špidla…

Prezidenta Zemana skolila viróza. Ještěže jen čtyřicetiprocentní…