ČTVRTEČNÍ GLOSY 2.05.2013

Miroslava Macka
Doposud jsem využil „smluvní přepravy“, jak se úředně říká kupříkladu bohulibé službě, kterou si můžete zavolat, když jste někam dorazili autem a v toku času se rozhodli dát si nějakou skleničku a pak se i autem bezpečně dopravit domů, využil několikrát a vždy k plné spokojenosti. Odvoz z nemocnice naštěstí ne.
Taxikářům se ovšem taková konkurence nelíbila a tak si prosadili u nějakých úředníků ministerstva dopravy dodatečnou šikanu těchto firem spočívající mj. v tom, že řidiči těchto aut budou muset od včerejška prokazovat „znalost místopisu“.
Což v době navigací pokládám za úřednickou zhovadilost prvního stupně…
A „pravicová“ vláda mlčí. Soudruzi, soudruzi!

Negativní vztah Čechů k Romům dle průzkumu agentury STEM neslábne a stále jej má kol 70% českých občanů. Proč by ovšem měl slábnout nikdo nekomentoval - ono také hledat jeden jediný důvod, by byla nadlidská práce.

A bude hůř, a to nejenom u nás: téměř třetina dětí, které se v současnosti rodí v Anglii a Walesu, má nejméně jednoho z rodičů narozeného mimo Velkou Británii, takže zhruba kol roku 2040 (a to je za chvíli) budou tvořit třetinu populace a a za dalších 25 let se bílí Angličané stanou menšinou. Tolik studie, kterou včera publikoval Daily Telegraph.
Všechno ovšem může být jinak, podotýkám, neboť rasové války možno očekávat ještě dřív a mohou silně zatřást konečnými výsledky…

Chudák Thomas Alva Edison, Henry Ford nebo Karl Benz, o stovkách a tisících jiných a jiných nemluvě: vždyť neměli po ruce úředníky z Technologické agentury České Republiky (TAČR), spolu s její ředitelkou Rut Bízkovou a programem Alfa, kteří by jim milostivě přiklepli nějaký ten grant z našich daní, aby mohli dále „technicky zkoumat“ a vynalézat…a přitom je to, jak prohlásil ministr průmyslu Kuba, nutná podmínka pro růst české ekonomiky!

Až bude uzákoněna povinnost chodit do hospod, pak bude na místě uzákonit v nich zákaz kouření.