STŘEDEČNÍ GLOSY 17.04.2013

Miroslava Macka
V dnešních Lidovkách píše Petr Zítek, že obavy o manipulaci a znepřístupnění archivních materiálů Archivu bezpečnostních složek novým vedením Ústavu pro studium totalitních režimů jsou nesmyslné, neboť by se musel změnit archivní zákon. Ten dnešní totžý umožňuje doslova každému studovat všechny jeho dokumenty.
Doporučuji Petru Zítkovi zajet si do archivu a prostudovat si kupříkladu materiály (a že jich muselo být!), které nasbírala STB na exprezidenta Václava Havla. A pak ať znovu napíše o neomezeném přístupu…třeba opět s titulkem „Největší lži a mýty o ÚSTR.“

Inovátor ministr průmyslu Kuba přišel s obezličkou na bruselské povinné energetické štítky budov. Prý by mohlo stačit, kdyby prodávající ukázal kupujícímu účty za teplo, plyn či elektřinu za poslední tři roky.
Mám jiný nápad: přestaňte už lidem, xakru, nařizovat, co vše mají či nemají při koupích nemovitostí dělat a nechte vše laskavě na jejich úvaze!
Což se ovšem zdaleka netýká jen transakcí s nemovitostmi.

Nějak mi chybí v tisku rozhovory s prodejci investičního zlata, kteří by vysvětlovali, že ty báječné zisky, které lidem slibovali, jsou zase v nedohlednu…

Policie obvinila šéfy Key Investments, kteří spravované peníze vědomě „investovali“ do bezcenných dluhopisů.
Kupodivu politikové Prahy 6 a Prahy 10, kteří vložili desítky milionů z peněz daňových poplatníků do Key Investments, tak učinili nevědomě…Pche!