PONDĚLNÍ GLOSY 8.04.2013

Miroslava Macka
Kyperské ministerstvo financí důrazně dementovalo spekulace o dalším možném „ukrajování“ z vkladů v tamních bankách.
Takže lze čekat, že to s velmi vysokou pravděpodobností nastane, neboť zatím vždy a všude veškerá „ozdravná“ opatření navržená politiky EU vedla jen ke zhoršení výchozího stavu.

Chvílemi si člověk připadá jako v blázinci: italská vláda se rozhodla splatit část z 91 miliardy eur, které stát dluží soukromým firmám, aby tak rozproudila ekonomiku. Dokonce chce vytvořit za tím účelem zvláštní fond, nebož zásluhou mizerné platební morálky státu už zkrachovalo tisíce podniků.

Bohumil Doležal v dnešních Lidovkách:
Protože dnešní čeští socialisté mají své kořeny v „obrodném procesu“ šedesátých let, je bohužel často cítit, že pod „levicovostí“ rozumějí jakýsi kompromis mezi demokracií a bolševismem.

K dopisu čtenáře glos o „ostravském štěněti“ mi přišla následující připomínka:
Jeho cena se pohybuje někde mezi 200-300 miliony. Čtyři miliardy bude stát celý projekt výzkumného centra napojeného na tento superpočítač. Celek tak obsahuje velké množství výzkumných projektů a úkolů. Pokud se nepletu, počet výzkumníků se má pohybovat okolo čísla 200. Veškeré informace v tisku na toto téma jsou velice zkreslené!

Čtenář glos J. H. mi napsal:
To, co napsal J.P. je psaní jednoho ze zhlouplých, kteří papouškují zprávy enviromentalistů, stejných nebo podobných, co straší i globálním oteplením. Dověděli se od německých zelených, že je stavba zbytečná, drahá a přírodu zničující. Zajímavé je, že v Německu je tomu opačně. Průplav Rýn-Mohan-Dunaj má jen samá pozitiva. Doprava na vodní cestě je nejen levná, ale i čistá. Zkuste se projet na lodi po Baťově kanálu a zpátky po silnici. Poznáte ten rozdíl. Nebo si prohlédněte s panem J.P. průplav v Německu, nebo kdekoliv jinde.