PÁTEČNÍ GLOSY 29.03.2013

Miroslava Macka
Několi citátů o Kypru:
Jean - Claude Trichet, prezident Evropské centrální banky, v lednu 2008, kdy Kypr přijímal euro: Pro malou otevřenou ekonomiku jako je Kypr, poskytuje přijetí eura ochranu před mezinárodními finančními otřesy.
Kyperský arcibiskup Chrysostomos II.: Vystupme z eurozóny, neboť euro s bruselkými mozky dlouho nevydrží.
Generální ředitel dánské investiční banky Saxo Lars Seier Christensen: Jestli tohle mohou udělat jednou, pak to mohou udělat znovu. Jestli mohou zkonfiskovat deset procent peběz, pak mohou zkonfiskovat dvacet, padesát i sto procent. Teď věřím, že uvidíme ještě horší scénáře. Tohle je socialismus se vším všudy a já stále neohu uvěřit, že se to stalo.
Bývalý guvernér kyperské centrální banky Athanasios Orphanides: Všichni lidé v Evropě si nejsou před zákonem rovni.
Ruský premiér Dmitrij Medveděv: Za to, co dělá EU by se nemusel stydět ani Sovětský Svaz, jenž usiloval o zničení víry ve vlastnictví, a tím v kapitalismus.

Z obšírného mailu čtenáře glos J. V. vybírám:
V politice nestačí mít pravdu, je potřeba tuto pravdu umět prosadit a to znamená ji "prodat" veřejnosti tak, aby se s ní dokázala ztotožnit a nasměrovat tak politiky k podpoře této pravdy.
Většina politiků totiž vychází z průzkumů veřejného mínění, a pokud nějaká myšlenka neslibuje dostatečný politický zisk v blížících se volbách, do svého volebního programu ji prostě nezahrnou. Tady je obrovský kus práce, kterou je potřeba vykonat a Václav Klaus by mohl být jednou z osobností, která by ji, vzhledem ke své mediální váze, mohla udělat.
Osobně mám pocit, že mediální diskreditace VK v souvislosti s koncem jeho presidentského mandátu byla, alespoň částečně vedena snahou jeho pozici předem oslabit.
Bohužel média dnes prezentují současnou vládu jako vládu ODS a Petra Nečase a o roli TOP 09 mlčí. Ukázalo se to presidentské kampani, kdy se Karel Schwarzenberg prezentoval skoro jako opoziční politik a pokračuje to dál.

Čtenář glos V. T. mi napsal:
Věřím, že máte smysl i pro černý humor, takže si Vám dovoluji poslat změny v RVP pro základní školství. Pro laiky: RVP je "papír" (o několika stovkách stránek), který školy rozpracují do ŠVP (dalších několik stovek stránek na každé škole). Význam těchto zkratek je zcela zbytečné vysvětlovat.
Nyní dochází ke změnám RVP, takže normální učitelé měli chvíli pocit, že se zase začne na školách učit. Ovšem změny jsou následující:

Původní znění (dále jen PZ): ... žák optimálně reaguje na změny...
Nové znění (dále jen NZ): ...žák respektuje změny ...

PZ: ... žák dává do souvislostí ...
NZ: ... žák uvádí do souvislostí ...

PZ: ... žák při mimořádných událostech ...
NZ: ... žák v případě potřeby ...

To byly ukázky změn ze strany 82. Ale není třeba přepracovat celé ŠVP a znova ty stovky stránek vytisknout. Změny stačí zapracovat do dodatku a vytisknout jen tyto dodatky.

České školství je zachráněno…

Opsáno z facebooku z poznámky o politicích, kteří chtějí stále něco regulovat:
Hovno umí, hovno vědí, ale regulovat by nám chtěli i stolici!

A další poznámka z facebooku: Lepší Livia Klausová v Bratislavě, než Karel Schwarzenberg na ministerstvu zahraničí!
Ale vážně: nedovedu si představit kvalitnější osobu (charakterově, zkušenostmi včetně diplomatických, jazykovým vybavením, politickým rozhledem, kontakty, atd.) než je Livia Klausová a huhňání KS o tom, že je zapotřebí mít na tomto místě profesního diplomata, je směšné…jenže holt některé nenávisti jdou ještě více šejdrem, než za hrob…
A co myslíte? Budou teď hlídací psi demokracie nutit KS k jasnému vyjádření, v čem je Livia Klausová natolik nedostatečná a co jí chybí, že toto místo nemůže zastávat a nebo stáhnou ocas a budou mlčet jako zařezaní? (Pardon, s hubou zacpanou vlivnými inzerenty?)