ÚTERNÍ GLOSY 26.03.2013

Miroslava Macka
Čtu - li čerstvé návrhy a sliby ODS srovnané do dokumentu Agenda 2014, kladu si zákonitě otázku, proč tyto návrhy nebyly uskutečněny dle agendy 2013 či 2012 nebo 2011, 2010…

Další výdobytek EU, volný pohyb osob, bere za své: britský premiér Cameron a jeho vláda ve strachu z přílivu Bulharů a Rumunů, pro něž přestanou platit pracovní omezení, hodlá přijmout tvrdá imigrační opatření.
Nemohu se zbavit dojmu, že mnohem lepším řešením kdysi bylo volný pohyb prosadit, ale Bulharsko a Rumunsko do EU nepřibírat.

Tomáš Halík si zřejmě plete slova „vzmach“ a „macha“ (filatelistický název pro uměle vytvořenou celistvost, navozující dojem autentičnosti):
"Naopak mezi podporovateli Schwarzenberga vidím především studenty, kteří touží po změně mocenského kartelu z dob opoziční smlouvy a vnímám tam velký mravní a intelektuální potenciál. Mezi voliči Schwarzenberga jsem našel lidi, kterých si vážím na krajní levici (Uhl), na „levostředu“ (Pehe) i mezi konzervativci (Piťha a mnozí jiní), není to dilema mezi pravicí a levicí. Cítím velkou zodpovědnost především za to, aby onen vzmach zejména mladé generace a občanských iniciativ, který jsem zaznamenal kolem smrti Václava Havla a který se nyní semknul kolem Karla Schwarzenberga, nevyzněl do prázdna a aby Klaus a jeho kamarádi se nadále nevysmívali slabosti „pravdoláskařů“. Možná, že Hospodin nenaplnil naši politickou naději nyní proto, abychom ji neupínali k politickému vítězství jednoho člověka, ale proměnili v další úsilí o alternativu k oposmluvníkům."

Prodavač novin v kyperské Nikósii se zdá být lepším expertem než většina ekonomů:
„Co se děje teď, to není konec krize. To je její počátek.“