PÁTEČNÍ GLOSY 15.03.2013

Miroslava Macka
A tak budeme mít další komise: mají vzniknout na každém úřadě práce a mají rozhodovat o tom, zda ten který podnikatelský záměr místních nezaměstnaných je natolik dobrý, aby byl podpořen nevratnou výpomocí až 80.000.- Kč. Úředníci takových nápadů, kterak si poradit s vysokou nezaměstnaností, vymysleli ještě dalších šest a z našich kapes na ně vytáhne celkem sedm miliard korun.
Ministryně práce a sociáních věcí Müllerová je dokoce natolik optimistická - naivně hloupá (nehodící škrtněte), že si od celého projektu slibuje desetitisíce nových pracovních míst.
Ach jo!

Spíše by se své kolegyně z ministerstva kultury měla zeptat, zda si opravdu myslí, že vytáhnout z našich kapes 25 milionů korun na výkumný projekt „Kulturní krajina jako prostor pro společenskou reprezentaci a relaxaci vybraných aristokratických rodů v období od 17. do počátku 20. století“ jsou opravdu účelně vydané daně a jestli není hlavní příčinou vysoké nezaměstnanosti právě neskutečně mizerné hospodaření úředníků s našimi příliš vysokými daněmi.

Čeká nás zřejmě opět pohled na kvočnovsky rozdurděnou Karolínu Peakeovou, neboť o dosazení generála Picka na místo ministra obrany rozhodl premiér a šéd ODSNečas a šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg (čti: Miroslav Kalousek) bez ní. Navíc to byl právě generál Picek, kterého během svého osmidenního působení v čele tohoto resortu promptně vyhodila.
Rozdurdění ovšem opětovně skončí smírem, neboť lpění na funkcích a prebendách u ní dosahuje síly nejkvalitnějšího vteřinového lepidla.

Dvě ženské, které cestovaly z Iránu do neklidné pakistánské provincie Balúčistán a byly tam uneseny, bych rozhodně v žádném případě nenazýval turistkami, neboť buď plnily nějaký konkrétní podivný úkol, nebo se na ně hodí používat zcela jiná substantiva.

Eurobolševik Barosso opět volá po krátkodobých opatřeních k podpoře růstu euroekonomiky, tedy k dalšímu nalévání peněz na dluh. Celkový efekt kupříkladu šrotovného jej zřejmě nepoučil. Což je ovšem typická vlastnost všech levičáků…