ÚTERNÍ GLOSY 12.03.2013

Miroslava Macka
Zajímavá informace: 24. ledna letošního roku dostala protikorupční policie mail, který měl poslat ze své mailové adresy někdejší šéf Zemanovců v jižních Čechách Zdeněk Zbytek jednomu činovníovi této strany. Stojí v něm, ze Zemanova strana vznikla za 30 milionů z černých fondů ODS a podíl na jejím založení měli Mirek Topolánek a Marek Dalík, kteří tak chtěli oslabit ČSSD. V dopise je též poděkování Miroslavu Šloufovi za „dva přeběhlíky po roce 2006.“ (Míněni Michal Pohanka a Miloš Melčák).
Explozivní informace má však dva háčky: jednak jen úplný debil by něco takového psal a posílal mailem a hlavně, dopis předal policii Jiří Dienstbier.

Dvacítka českých polárníků se vrátila z národní základny v Antarktidě, kam jeli zkoumat místo, které se otepluje nejrychleji na Zemi. Cestu jim však ztěžovalo zamrzlé moře, poprvé po 35 letech.
Odpůrci globálního oteplování se prý však nemají radovat: „Je to pouhá epizoda, která vybočí z dlouhé řady,“ komentoval to profesor Prošek, spoluzakladatel stanice.
No jo, ale co když je to zkoumané oteplování také jen epizodou v ještě delší řadě, pane profesore?

Dvaačtyřicet procent Rakušanů si dnes myslí, že po anšlusu Rakouska hitlerovským Německem bylo mnohé dobré.
Komentářů a analýz k tomu netřeba: prostě leccos se tehdy zlepšilo, ale za jakou cenu! Jako bychom totéž neprožili v rudém…