PÁTEČNÍ GLOSY 15.02.2013

Miroslava Macka
Policejní prezident Martin Červíček umně snižoval počet trestných činů a přestupků, které dosud spáchali čerstvě amnestovaní delikventi. Když na to server lidovky.cz přišel, následovala neuvěřitelná věta tiskové mluvčí Zuzany Součkové: „Ta čísla berte jen jako orientační, nemusí se s realitou shodovat.“
Předpokládám, že koncem roku oba dostanou odměnu za skvěle vykonanou práci, byť se musí šetřit…

Sponzoři prezidentských kandidátů se dělí na tři skupiny. Jedna, ta co podporovala Jana Fischera, dokázala tím, jak po jeho vyřazení v prvním kole najednou odmítá věnovat peníze slíbené na kampaň, že za tyto peníze v budoucnu něco chtěla. Druhá, ta co podporovala Miloše Zemana, za to určitě dle medií bude něco chtít, a to nejméně temelínské zakázky nebo příklon k Rusku. Jen ta třetí, ta co podporovala Karla Schwarzenberga, byla a je dle medií čistá jako lilium a dělala to pro krásné Karlovy oči…Pche!

Co je to za zmatek? Před pár hodinami byly plné noviny optimistických řečí představitelů EU, že krize je za námi a na obzoru konečně oživení a dnes čteme, že Evropa se potácí na prahu recese.
Jen jedno je jisté: jsou ale ti eurounijní politikové recesisté!

Čtenář glos J. P. mi napsal:
K DPH ještě jedna perla: do 28.2. musí všichni plátci nahlásit FÚ číslo účtu, ze kterého DPH platí. Je na to tiskopis Oznámení o změně registračním údajů, manželka ho včera přinesla. Nelze poslat elektronicky a jako příloha se uvede smlouva s bankou nebo prý alespoň potvrzení z banky, že tam účet mám. To vše zřejmě v rámci slibů o snižování administrativy.

Čtenář L. K. mi napsal:
K Vaší dnešní glose přítele I.S. mám podobnou hořce komickou zkušenost.
K 31.3.2011 jsem přerušil podnikání jako OSVČ a tuto skutečnost jsem oznámil všem státním protihráčům ŽÚ, VZP, FÚ a PSSZ pomocí jednotného registračníhio formuláře podaného u ŽÚ. Protože znám již své papenheimské, pojistil jsem oznámení o přerušení činnosti i doporučenými dopisy na všechny 4 úřady.
Bohužel, a teď to příjde, jsem zapomněl na odhlášení se z platby DPH, což jsem učinil až 6.4.2011. Rozhodnutí o zrušení registrace plátce DPH bylo vydáno FÚ až 19.5. 2011.
V říjnu 2011 jsem byl vyrozumněn dopisem FÚ, že jsem nepodal v řádném termínu čtvrtletní přiznání k DPH za 2 čtvrtletí. Moje námitka, že ve 2. čtvrtletí jsem již nepodnikal a tedy nemám co vykázat, mi bylo FÚ sděleno, že mám povinnost přiznání k DPH za 2. čtvrtletí podat s tím, že ve všech kolonkách bude nula!!!
Tuto obludnou ptákovinu jsem tedy realizoval, takové přiznání s nulami ve všech kolonkách podal, dokonce s omluvným dopisem a hned jsem dostal od FÚ rozhodnutí o neprominutelné sankci 500,- Kč za pozdní přiznání nuly. Tuto sankci jsem zaplatil, abych se nedostal do exekuce nějakým vzdorem proti úřední blbosti.
Pikantní je, že správce daně z příjmu fyz. osob a správce daně DPH je v mém případě jedna a ta samá osoba, tedy ta osoba, která na začátku této story byla řádně 2x informována, že v 2. čtvrtletí již nepodnikám.
Takže nejen, že dostanete od státu za uši, když podnikáte, ale dostanou z Vás prachy i když nepodnikáte.

Čtenář glos J. B. mi napsal:
"Zpravodajskou povinností" byla poctěno i mé s.r.o. Netuším, co s tím budu dělat - tuto společnost mám již jen kvůli tomu, že se léta soudím s jinou firmou, která mi dluží peníze (a kdybych činnost společnosti ukončil, nemohl bych doufat v nějaký výsledek, protože by spor ze zákona
skončil), společnost nemá žádného zaměstnance a tudíž ani nikoho, kdo by měl čas se zabývat pitomostmi, který Český statistický úřad požaduje. Je to zde v Česku strašné, mladí lidé - učte se jazyky a utečte z této země, dokud to ještě jde!
Můj dovětek: Pokud bude ovšem za čas kam!