PÁTEČNÍ GLOSY 8.02.2013

Miroslava Macka
S potěšením nesmírným jsem četl slova předsedy Asociace exportérů Jiřího Grunda ve včerejších Lidovkách: Od vlády nepotřebujeme žádnou pomoc, jen chceme, aby stanovila podmínky, za kterých tady můžeme podnikat. Aby je stanovila dlouhodobě a aby je dodržovala a neměnila od hoc, jak se který ministr vyspí. Pak to bude jen na našich schopnostech a tak to má být. Žádnou přímou pomoc, žádné dotace rozhodně nepotřebujeme.
Můj dodatek: Kéž by si tato slova zapsali za uši všichni politikové, zvláště ti, kteří si stále říkají pravicoví!

Stát chce, aby lidé více šetřili ve třetím pilíři důchodového systému, tedy v soukromém důchodovém připojištění. Proto zde existuje státní podpora. Stejný stát také chce, aby lidé více utráceli, neboť bez rozhýbání vnitřní spotřeby hrozí stagnace a recese a tedy méně peněz na důchody. Tak si vyberte!

Petr Štěpánek na facebooku:
Erik Tabery, šéfredaktor Respektu, zveřejnil na svém profilu fotografii MUDr. Bartáka se Zemanem a Klausem. Napsal jsem mu do komentářů, že je propagandistické prase a připojil odkaz na jinou fotografii, na které je Barták s Havlem. Takhle totiž lze omočit skoro každého významnějšího politika z naší země, neboť Barták trpěl obsesí fotit se s politickými celebritami.

A jeden nekorektní na závěr od čtenáře glos J. T.: V létě se chystám na dovolené poznávat muslimskou kulturu. Jen ještě nevím, pojedu-li do Francie, Německa nebo Velké Britanie.